Комітет ВР взяв на контроль передачу земель НААН до ФДМУ. Нардеп Соломчук заявив про спробу знищення аграрної науки, розкритикувавши ініціативу Фонду.
ФДМУ намагається вилучити 135 тис. га землі в НААН. Це може призвести до втрати поголів'я худоби та руйнування системи селекційного тваринництва.
В НБУ очікують суттєве збільшення врожаїв зернових, олійних та овочів у 2025 році. Це сприятиме сповільненню продовольчої інфляції у другому півріччі.
Комітет ВР вважає необґрунтованими претензії ФДМУ на землі НААН. Також, є сумніви щодо ефективності роботи Держзембанку, який здав в оренду лише 22% отриманої землі.
«Державний земельний банк» зміг здати в оренду лише 20,5 тис. га з 91 тис. га.
В Україні ціни на буряки злетіли вдвічі у порівнянні з минулим роком через ажіотажний попит та зменшення запасів. Фермери підіймають ціни, прогнозується подальше зростання.
В Україні, попри війну, з'являються нішеві культури, як альпійська суниця. Кліматичні зміни впливають на вирощування та розширюють географію культур.
У лютому 2025 року в Україні зафіксовано скорочення виробництва сільськогосподарської продукції. Причиною є зменшення обсягів виробництва більшості видів тваринницької продукції.
У лютому 2025 року зросли ціни на газ, добрива, кукурудзу та метали. Зниження цін торкнулося залізної руди, пшениці та нафти, повідомило Мінекономіки.
ФДМУ ініціює передачу земель НААН держпідприємству "Резерв", що ставить під загрозу наукові дослідження. Це може призвести до втрати аграрної самостійності України.
Під виглядом підтримки аграріїв, окупанти будують логістику та оновлюють склади для вивезення українського зерна в рф. В ЦНС закликали громадян на ТОТ фіксувати факти вивозу збіжжя.
Україна та ЄС розроблять компромісний варіант торгівлі, враховуючи інтереси фермерів. Важливо зберегти доступ української агропродукції до європейського ринку.
Мінагрополітики закликає бізнес будувати овочесховища, щоб стабілізувати ціни. Зараз 35% овочів псуються, не потрапляючи до споживача.
В Україні зафіксовано зниження цін на курячі яйця на 5,2% за останні два тижні. Виробництво яєць у березні зросло порівняно з січнем і лютим.
Посівна кампанія в Україні затримується на тиждень через квітневе похолодання. Засіяно на 200 тис. га менше, але затримка не критична для врожаю зернових та олійних.
Туреччина переживає один із найсильніших періодів похолодання з 2014 року. Різке зниження температури до -15°C завдало шкоди посівам, що може призвести до зростання цін на продукти.
Кількість компаній, що володіють понад 100 га землі, зменшилась на 66. Бізнеси, які володіли значними ділянками, продають їх.
Українські аграрії засіяли 1 058,6 тис. га ярих зернових, що становить 18,5% від плану. Найбільше засіяно ячменю – 612,2 тис. га, а лідерами за темпами сівби є Одеська та Тернопільська області.
В Україні прогнозують ще більші проблеми з робочою силою для збору врожаю цього року.
В Україні понад 8 млн га моніторяться у Cropwise Operations. До системи CWO підключено понад 1300 агропідприємств.
Квітневі заморозки можуть негативно вплинути на врожай плодових дерев, особливо абрикос, по всій Україні. Найбільше постраждати можуть Київська, Харківська та Закарпатська області.
У березні 2025 року експорт агропродукції становив 58% від усього експорту України, досягнувши 2,1 млрд доларів. Найбільше експортували кукурудзу та соняшникову олію, збільшився експорт продуктів переробки.
Ворог знищив аграрну інфраструктуру, зокрема овочесховища, через що псується велика кількість продукції. Відновлення інфраструктури зберігання допоможе стримати ціни.
Туреччина припиняє експорт лимонів, зокрема в Україну, з 8 квітня через несприятливу погоду та заморозки. Це рішення спрямоване на підтримку внутрішнього ринку та цін.
У березні світові ціни на олію та масло зросли через скорочення виробництва та високий попит. Індекс цін на продовольство ФАО перевищив торішній показник на 6,9%.
Посівна почалася в усіх областях України, засіяно майже мільйон гектарів. Уряд розмінував понад 1000 гектарів агроземель.
МХП розширює експертизу в лабораторному контролі та запустив агрохімічну лабораторію. Фахівці проводять дослідження ґрунту, визначаючи його склад, кислотність та родючість.
Українські аграрії засіяли 926 тис. га ярих зернових, а лідерами за темпами сівби стали Одеська, Тернопільська, Полтавська, Миколаївська та Вінницька області. Планують збільшити площі під пшеницею.
Українська кукурудза може виграти від мит США, частково замінивши американську. Експерти бачать можливість для України збільшити експорт кукурудзи, сої та пшениці.
У Вінницькій області виявили випадок африканської чуми свиней у дикої свині. Інфіковану тварину знайшли поблизу села Шарапанівка.