У ЦГЗ радять плавно виходити з посту, обережно обирати великодні продукти та створити збалансоване меню. Також важливо їсти невеликими порціями, пити достатньо води та активно відпочивати.
Міністерство оборони України працює над реєстром фахівців із психічного здоров’я для військових. Реєстр міститиме перевірену інформацію про кваліфікацію, спроможності та послуги.
Дитяча лікарня Охматдит отримала повний комплект хірургічної системи Thompson. Обладнання вартістю 2,221 млн грн покращить якість складних операцій та ефективність лікування.
За підтримки Favbet Foundation підлітки навчилися розпізнавати небезпечні стани, діяти в критичних ситуаціях та надавати першу допомогу. З 2025 року фонд підтримав 12 тренінгів.
На Львівщині двоє хлопчиків втратили зір після інфікування від котячих подряпин. Лікарі закликають негайно звертатися до лікаря при появі симптомів, адже на ранніх стадіях хворобу можна вилікувати.
ЮНІСЕФ забезпечив Україну 111 100 дозами вакцини АДП для дітей віком 6 років від дифтерії та правця. Вакцини зберігаються на національному складі та будуть розподілені по регіонах.
Акторка Мішель Трахтенберг, відома за роллю в серіалі «Баффі – переможниця вампірів», померла від ускладнень, викликаних цукровим діабетом. Їй було 39 років.
Екстремальні погодні явища ускладнюють збір, тестування та транспортування крові. Зміна клімату може збільшити потребу в донорській крові та поширити хвороби, що передаються через кров.
17 квітня в Україні відзначають День пожежної охорони. Також у світі проходить Всесвітній день боротьби з гемофілією, невиліковною хворобою крові.
У Дніпрі зафіксовано трагічний випадок смерті 14-річного підлітка від правця. У місті також виявили випадок кашлюка та шість випадків кору, понад 8,2 тисячі хворих на ГРВІ.
Країни-члени ВООЗ розробили угоду про обмін медичними технологіями для підготовки до майбутніх пандемій. Угода стимулюватиме передачу технологій, але на умовах взаємної згоди.
Дослідження показали, що борошно з бананової шкірки може покращити випічку. Воно збагачує продукти клітковиною, магнієм і антиоксидантами, роблячи їх кориснішими.
ВРУ ухвалила за основу законопроєкт №13087, який запровадить «правило Болар», що дозволить виробляти генерики до закінчення дії патенту.
Екстремальна спека в Австралії через зміну клімату спричиняє не лише фізичну, а й психологічну шкоду населенню. До 2050 року навантаження від психічних розладів може зрости до 49%.
Через 50 років після виявлення у вагітної жінки рідкісної крові без антигену AnWj, вчені ідентифікували нову систему груп крові MAL. Це відкриття має велике значення для допомоги пацієнтам з рідкісними групами крові.
Ініціатива МОЗ щодо зниження цін на Топ-100 ліків викликає запитання. Експерти стверджують, що перелік містить препарати без доведеної ефективності, сформовані на основі пропозицій виробників.
У березні 2025 року в Україні було зафіксовано 1375 випадків туберкульозу, з яких 1028 нових. Більшість хворих мають легеневу форму.
ДБР перевіряє законність встановлення інвалідності працівникам держ- та правоохоронних органів. Під підозрою понад 2600 випадків, ініційовано перевірку достовірності діагнозів.
Дієтологи радять поступово повертатися до звичного харчування після посту. Не варто їсти все одразу, щоб уникнути проблем зі шлунком.
У Лондоні клініка Clarify Clinics пропонує очищення крові від мікропластику за допомогою аферезу. Вартість процедури становить 12 тисяч доларів за сеанс.
В Україну надійшла партія вакцини БЦЖ для новонароджених у кількості 170 тисяч доз, що є частиною міжнародної підтримки програми імунізації. Вакцинація БЦЖ захищає дітей від тяжких форм туберкульозу.
Науковці розробили аналіз крові, що діагностує хворобу Паркінсона на ранніх стадіях, аналізуючи фрагменти РНК. Він має високу точність та може "здійснити революцію" в діагностиці.
Інфекції, нечутливі до антибіотиків, призвели до понад трьох мільйонів смертей дітей у 2022 році, особливо в Африці та Південно-Східній Азії. З 2019 року використання "резервних антибіотиків" зросло.
Французькі вчені виявили, що ритмічне постукування пальцями допомагає краще сприймати мову в шумному середовищі. Це покращує точність і швидкість розуміння.
Національна служба охорони здоров'я Англії має запровадити швидке генетичне тестування, щоб гарантувати, що ті, хто має право, отримають препарат без подальших затримок.
В Україні ціни на ліки, що не увійшли до переліку на здешевлення, зросли до 30%. Нардепи закликають до комплексного регулювання цін усіма учасниками ринку.
Біржа Благодійності "ДоброДій" у березні 2025 року надала допомогу на суму понад 1,43 млн грн, профінансувавши реабілітацію 13 важкохворих дітей та підтримавши медзаклади.
В австралійській клініці Monash IVF трапилася помилка: жінці перенесли чужий ембріон. Клініка виплатила компенсацію у розмірі 35 мільйонів доларів.
Торік в Україні з хворобою Паркінсона виписали понад 7,2 тис. пацієнтів, зафіксовано 21 летальний випадок. Пацієнти можуть отримувати безоплатні послуги та ліки за програмою медгарантій.
У список ліків для здешевлення потрапили "Клофелін" і "Кодепсин", хоча наркологи сумніваються в їхній доречності. За словами експертів, доступнішими мають стати кардіологічні препарати, антибіотики, пульмонологічні засоби.