27 квітня виповнилось три роки Контактній групі з питань оборони України "Рамштайн". З моменту створення формат став платформою для надання Україні військової допомоги на мільярди доларів.
Україна активно підтримує діалог зі США на різних рівнях для мирного врегулювання. Триває напружена дипломатична робота, більшість якої відбувається непублічно.
Росія здійснила масовану комбіновану атаку на Україну, використовуючи різні типи ракет і БпЛА. Україні необхідно більше систем ППО, щоб захистити населення від подібних атак.
Українська делегація обговорила з генералом Келлогом сценарії завершення війни та узгодила підходи. Також обговорено зміцнення обороноздатності з Британією та підтримку мирних ініціатив.
Марко Рубіо повідомив, що США краще розуміють позицію рф щодо України. Важливо розуміти позицію України для пошуку компромісу та завершення війни.
У Лондоні пройшла зустріч радників з нацбезпеки країн коаліції, де обговорили мирні зусилля для України. Сторони домовилися про регулярні консультації задля справедливого миру.
У Лондоні стартувала зустріч міністрів закордонних справ та оборони України і Великої Британії. Обговорюються шляхи зміцнення України та гарантування довгострокового миру.
Загальна сума грошових активів урядовців у 2024 році зросла на 13% і склала понад 219 млн грн. Найбільший дохід задекларував Олексій Чернишов - 37,5 млн грн.
Андрій Єрмак прибув до Лондона з Умєровим та Сибігою для переговорів щодо миру. Україна налаштована на повне припинення вогню.
У першому кварталі 2025 року Україна імпортувала 127,8 тисяч цивільних дронів на суму $371,3 млн. Це на 39% більше за 2024 рік, причому 98% безпілотників надійшло з Китаю.
Повідомлялося, що міністр оборони України підтримує мирний план Трампа на 90%. У Міноборони спростували цю заяву, наголосивши, що відомство не ухвалює політичних рішень і не може давати оцінки у відсотках.
В Україні готують механізми заміни бійців, які воюють з 2022 року, але демобілізація можлива лише за наявності людського ресурсу. Генерал-лейтенант Гаврилюк залишається в команді Міноборони.
Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що генерал-лейтенант Іван Гаврилюк продовжить роботу в команді. Незабаром буде оголошено про його нову посаду та сферу відповідальності.
У Парижі пройшли переговори делегацій України, США та країн коаліції. Обговорювали припинення вогню, гарантії безпеки та повернення українських дітей.
Володимир Зеленський та Еммануель Макрон скоординували подальші дипломатичні контакти та зустрічі щодо встановлення миру. Зеленський подякував Макрону за лідерство.
Спецпредставник США Кіт Келлог заявив про продуктивність зустрічей у Парижі щодо припинення війни в Україні. Він зустрівся з Єрмаком та Умєровим в Єлисейському палаці.
В Парижі відбулись переговори щодо припинення вогню та гарантій безпеки для України. Обговорили залучення багатонаціонального контингенту та розбудову безпекової архітектури.
Керівник ОП повідомив про прибуття до Парижу разом з міністрами закордонних справ та оборони для зустрічей щодо гарантій безпеки з Францією, Німеччиною, Британією та США.
Зеленський повідомив про підготовку нової безпекової архітектури та нові пакети підтримки від партнерів. Він наголосив, що Україна готова до політичних рішень.
Державна прикордонна служба України долучається до комплектування особового складу за програмою "контракт 18-24". Наразі всі необхідні питання узгоджуються з Генштабом ЗСУ.
Міністр оборони України повідомив, що далекобійне озброєння, профінансоване Литвою на 10 млн євро, вже ефективно використовується на фронті. Литва готує новий транш допомоги на таку ж суму.
Президент України звернувся до учасників "Рамштайн", наголосивши на необхідності 10 систем Patriot. Він підкреслив, що рф єдина причина війни.
Українська оборонна промисловість торік виробила зброї на 10 млрд доларів, покриваючи 30-40% потреб фронту. Головна проблема – недостатнє фінансування закупівлі комплектуючих.
Норвегія виділить 10 млрд норвезьких крон (822 млн євро) на оснащення та навчання української бригади. Бригада створюється спільно з країнами Північної Європи та Балтії.
Рустем Умєров заявив, що участь міністра оборони США у засіданні "Рамштайн" підтверджує підтримку України. Гегсет приєднався до зустрічі онлайн, незважаючи на попередні повідомлення про відсутність представника США.
Україна та Німеччина офіційно запустили Коаліцію радіоелектронної боротьби в межах "Рамштайну". Ініціатива, до якої приєдналося 11 держав, зосередиться на закупівлі обладнання та навчанні фахівців.
Німеччина вже передала Україні 4 комплекси Patriot і наразі не може надати більше. Союзники шукають додаткові системи ППО для України по всьому світу.
Україна та Бельгія співпрацюватимуть в оборонній сфері та нарощуватимуть спільне виробництво. Також сторони обговорили санкції проти рф та євроінтеграцію України.
Міністр оборони України повідомив, що ключовим питанням зустрічі в Брюсселі буде посилення ППО України. Він очікує політичного рішення для постачання систем Patriot.
У Брюсселі відбудеться зустріч близько 30 країн для планування "коаліції охочих", щоб підтримати оборону України. Міністри оборони Британії та Франції очолять засідання.