"Барбі" та "Опенгеймер" потрапили до добірки найкращих фільмів 2023 року: хто ще в топі за версією AFI
AFI назвав "Барбі" та "Оппенгеймер" серед найкращих фільмів 2023 року. Найкращими серіалами назвали стрічки "Початкова школа Еббота" та "Ведмідь"

У Києві покажуть сучасний балет "Д.І.М." про вимушену міграцію (фото, трейлер)
У Києві очікується прем'єра вистави від INSHA DANCE COMPANY про незламних українців.

У Києві демонтують пам'ятник Щорсу, через що може бути обмежено рух бульваром Тараса Шевченка – КМДА
У Києві розпочався демонтаж пам'ятника більшовицькому діячеві Миколі Щорсу, що може призвести до перекриття руху транспорту на бульварі Тараса Шевченка. Демонтований пам'ятник буде перенесено до Державного музею авіації.

Будівельні роботи біля будинку-пам’ятки на Володимирській у Києві: Мінкульт звернувся до поліції
Міністерство культури та інформаційної політики України вимагає припинити самовільне будівництво біля пам'ятки архітектури "Прибутковий будинок Марії Станіславської" у Києві.

Дві українські фотографії посіли перші місця на міжнародному конкурсі "Вікі любить Землю"
Дві світлини українських фотографів увійшли до топ-20 на "Вікі любить Землю", а фотографія жука, у виконанні Сергія Мірошника, посіла перше місце в категорії "Макрозйомка".

Зеленський взяв участь у церемонії запалення ханукальних свічок
Президент Зеленський приєднався до українських єврейських лідерів для запалення ханукальних свічок, підкресливши послання свята про духовну силу та перемогу.

Pantone назвав головний колір 2024 року
Інститут кольору Pantone оголосив Peach Fuzz кольором 2024 року, описавши його як теплий, затишний, оксамитовий персиковий відтінок.

Оцінена у 15 тис. дол. картина виявилася роботою Рембрандта. Нині її продали за майже 14 млн доларів
Картина Рембрандта, спочатку оцінена в $15 000, була продана на аукціоні Sotheby's майже за $14 мільйонів після того, як її визнали роботою нідерландського майстра.

В Одесі у День Святого Миколая засвітили новорічну ялинку
У День Святого Миколая в Одесі засвітили головну різдвяну ялинку, прикрашену традиційними українськими орнаментами і національними квітами, що символізують єдність і непереможність. Встановлення 20-метрової ялинки для одеситів цьогоріч профінансували місцеві підприємці. На відкриття запросили святковий оркестр.

Тейлор Свіфт названо журналом Time людиною року
Журнал Time удостоїв Тейлор Свіфт звання "Людини року 2023", і цей титул змусив її відчути гордість, щастя і творчу наповненість.

Мінкульт створить реанімаційний пакет допомоги для пам’яток України
Міністерство культури України створить реанімаційний пакет для збереження та відновлення культурної спадщини, оскільки було пошкоджено 863 пам'ятки, частково за рахунок надходжень від ліцензій на азартні ігри. Брак фінансування та професійних реставраторів є ключовими проблемами у післявоєнній відбудові.

Миколаївський собор в Кременці повернуть заповіднику: суд підтвердив постанову
Верховний Суд підтвердив повернення Свято-Миколаївського собору у Кременці до Кременецько-Почаївського заповідника після закінчення терміну дії договору користування з релігійною громадою.

Скільки музеїв та театрів зазнали збитків через вторгнення рф - відповідь Мінкульту
Станом на 25 листопада 2023 року в Україні було пошкоджено 1750 об'єктів культури, найбільше постраждали клуби, бібліотеки та мистецькі заклади, особливо в Донецькій та Харківській областях.

Spotify скорочує 17 відсотків своєї робочої сили: як це стало можливим
Spotify звільнить 17% своєї робочої сили, що становить понад 1 500 працівників, оскільки генеральний директор Деніел Ек прагне привести компанію у відповідність до своїх майбутніх цілей, незважаючи на те, що компанія отримала прибуток завдяки підвищенню цін на підписку.

Оксфордський словник назвав слово 2023 року
Видавництво Оксфордського університету оголосило "різз", інтернет-сленг для позначення харизми та привабливості, словом року 2023.

З Польщі до Львова повернули відреставровану скульптуру Скорботного Христа
Понад 400-річна скульптура Скорботного Христа, відреставрована у Польщі, повернулася до Львова і буде представлена на музейній виставці у січні 2024 року.

Може обвалитися: в Італії закрили середньовічну вежу для відвідувачів
Середньовічна вежа Гарісенда в Болоньї, Італія, була закрита через побоювання, що вона може обвалитися, і уряд виділить близько 5 мільйонів євро на її стабілізацію.

Німеччина готова надати притулок ЛГБТ+ росіянам, які стикаються з політичними переслідуваннями
Німеччина готова надати притулок російським квірам, вважаючи російську заборону на "ЛГБТ-рух" політичним переслідуванням і дискримінацією за ознакою сексуальної ідентичності. Німеччина визнає, що дістатися до її території складно через обмежену кількість авіарейсів і візових обмежень.

У Криму виявили ще один твір мистецтва, який рф вкрала з Херсонського художнього музею
Херсонський художній музей виявив чергову крадіжку росіянами: ліногравюру Ігоря Стаханова "Великому Кобзареві" 1964 року, незаконно вивезену до Криму.

У Фінляндії підтверджується існування найпівнічнішого кладовища людства часів кам'яного віку
На археологічному об'єкті Тайніаро у Фінляндії, що розташований за 80 кілометрів від Полярного кола, були проведені додаткові польові дослідження, щоб підтвердити розташування доісторичного кладовища мисливців-збирачів, хоча жодних рештків скелетів не зберіглося.

У Китаї знайшли 40 гробниць з артефактами віком від 4,5 тисячі років
Археологи в Чанчжоу, східнокитайській провінції Цзянсу, виявили 40 стародавніх гробниць, будівель на палях і колодязів, датованих 4500-5500 роками, що проливають світло на перехід від культури Сунцзе до культури Лянчжу.

Шторм у Криму: пошкоджено найвідоміший пам'ятник Херсонеса
Шторм в окупованому Криму пошкодив знамениту "базиліку 1935 року" в Херсонесі, найвідомішу пам'ятку Севастопольського музею.

Головну ялинку країни та фотозону хочуть виставити на продаж, а кошти передати ЗСУ: у Folk Ukraine розповіли подробиці
Головну ялинку та іграшки хочуть виставити на продах, а виручені кошти будуть передані на потреби Збройних Сил Україн. Тематику новорічного свята тримають в секреті, але відомо, що ялинку прикрасить тризуб.

У Мексиці з'явилась українська книжкова поличка - культурну подію підтримала Олена Зеленська
Перша українська книжкова полиця в Латинській Америці була відкрита під час міжнародного книжкового ярмарку в Гвадалахарі у Мексиці. Україну на заході представляла Олена Зеленська - вона закликала дізнаватися про боротьбу, яку нині веде її країна, і також згадала, що Україну мала представляти 37-річна письменниця Вікторія Амеліна, яка трагічно загинула на Донеччині, внаслідок російської атаки.

Листи на бересті написані українськими політв'язнями із Сибіру внесуть до спадщини ЮНЕСКО – Мінкульт
Естонія, поряд з Латвією, Литвою, Польщею та Україною, запропонувала включити берестяні грамоти з Сибіру (1945-1965) до Списку ЮНЕСКО "Пам'ять світу". Документи, що висвітлюють досвід політв'язнів, є частиною спільної заявки на збереження значної документальної спадщини.

Цифровий реєстр нерухомої культурної спадщини, куди увійшло більше 105 тисяч об'єктів, запрацює з 1 січня
Система дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України.

Netflix скасовує п’ять серіалів одночасно – рішення пов’язане зі страйком профспілок
Netflix скасував п'ять оригінальних серіалів, включно з популярним "Тінь і кістка", через нещодавній страйк і проблеми з прибутковістю. Фанати і творці висловили розчарування таким рішенням.

Ірландець Пол Лінч отримав Букерівську премію за роман "Пісня пророка", на який його надихнув карантин після Covid-19
Ірландського письменника Пола Лінча було удостоєно престижної Букерівської премії 2023 року за свій роман "Пісня пророка" про жінку, яка намагається врятувати сім'ю на тлі встановлення тиранії в Ірландії та жорсткого придушення протестів.

У Венеції, перед павільйоном росії на бієнале, встановили фото зруйнованого російською армією будинку у Бородянці
Художник Данило Ткаченко показав на Венеціанській бієнале фотографію зруйнованої російськими військами будівлі в Бородянці, передаючи вплив дій рф в Україні.

Україна посіла 5 місце на «Дитячому Євробаченні», перемогла Франція
Анастасія Димид з України посіла п'яте місце на дитячому Євробаченні 2023, а перемогу здобула француженка Зої Клозер.
