Як схуднути безпечно та ефективно: поради та рекомендації
59% дорослого населення України мають надлишкову вагу, з них майже 25% страждають на ожиріння. Це робить Україну однією з країн з найвищими показниками надмірної ваги та ожиріння у Східній Європі та Центральній Азії

У горах вже справжня зима: рятувальники нагадали туристам про основні правила
Рятувальники нагадують, що гірський відпочинок вимагає від кожного туриста відповідальності та готовності, йдеться у повідомленні ДСНС України. УНН публікує основні правила перебування в горах від рятувальників.

COVID-19 нікуди не зник: у МОЗ дали рекомендації, як діяти за підозри на коронавірус
У травні ВООЗ заявила, що пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоровʼя. Та хвороба нікуди не зникла і залишається небезпечною для життя (особливо – людей із груп ризику). Водночас щеплення проти COVID-19, які знижують ризик тяжкого перебігу захворювання та його ускладнень, – безоплатні для кожного українця. Та що робити, якщо ви підозрюєте у себе ковід? У Міністерстві охорони здоровя нагадали правила поведінки, пише УНН.

У разі підозри на гепатит А: НСЗУ надало алгоритм дій для пацієнта
Вірус гепатиту А почав поширюватися у деяких областях України. Національна служба здоров'я України (НСЗУ) пояснює, що робити у разі підозри захворювання, передає УНН.

Мистецтво економії: як максимально вигідно використати знижки Чорної п’ятниці
Багато людей прагне економити, шукаючи розумний баланс у витрачанні коштів. Наприклад, вважають, що не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі... Однак щорічно для всіх настає період, коли це твердження можна заперечувати, передає УНН.

Як адаптуватися до переведення годинника - поради спеціалістів
Для того, щоб зміна режиму дня через переведення годинника на зимовий час не стала стресом для організму, важливо до цього підготуватися. Поради дали у Центрі громадського здоров'я МОЗ, пише УНН.

Без антибіотиків: лікар розповів, які ліки повинні бути в домашній аптечці
У домашній аптечці в осінньо-зимовий період мають бути сольові розчини для носа, ібупрофен, парацетамол, проте антибіотики у жодному разі не можна починати самостійно приймати. Про це журналісту УНН повідомив завідувач відділу медико-просвітницької роботи Київського міського центру громадського здоров'я, кандидат медичних наук Отто Стойка.

Субсидії на опалювальний сезон: про що варто знати
З 1 жовтня в Україні житлову субсидію буде розраховано на опалювальний період 2023-2024 років. І на опалювальний сезон її продовжать автоматично, повідомили у Пенсійному фонді України, пише УНН.

Щеплення від кору: де можуть вакцинуватися переселенці
Внутрішньо переміщені особи мають право робити щеплення незалежно від місця проживання. Про це інформує Мінреінтеграції, передає УНН.

Штрафи за порушення ПДР знову можна сплачувати онлайн
На офіційних ресурсах МВС України поновлено можливість сплати за адміністративні порушення правил дорожнього руху, зафіксованих комплексами автоматичної фіксації. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ, пише УНН.

В МОЗ пояснили, що робити невакцинованій людині у разі контакту з хворим на кір
Невакцинована людина, яка не хворіла на кір, контактувала з хворим, вона має якнайшвидше звернутися до лікаря та отримати щеплення КПК. Її імунітет встигне виробити антитіла проти кору ще до появи перших симптомів інфекції, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України, пише УНН.

МОЗ дало роз'яснення щодо обмежень на відвідування дитячих закладів без щеплень
Через пандемію COVID-19, а потім повномасштабне вторгнення, в Україні багато дітей не змогли вчасно отримати планові щеплення від вірусних захворювань. Що призвело до зростання ймовірності спалаху небезпечних хвороб. Вакцинація триває, але наразі у Чернігівській та Рівненській областях, діти, що не отримали щеплень не зможуть очно відвідувати заклади освіти, повідомили у МОЗ, передає УНН.

Оскарження рішення ВЛК - у МОЗ пояснили процедуру
Військовослужбовець може оскаржити висновки ВЛК, якщо він вважає, що у рішенні комісії не відображений реальний стан його здоров’я. Зробити це можна у досудовому порядку та через суд, пояснив МОЗ, передає УНН.

Що покласти у рюкзак школяра для перебування в укритті: поради від Мінреінтеінтеграції
Міністерство з питань реінтеграції ТОТ нагадало українським батькам, що потрібно покласти у рюкзак школярам для їх комфортного перебування в укритті. Про це пише УНН, посилаючись на сторінку відомства в Telegram.

Як дбати про кібербезпеку в умовах війни: досвід та поради FAVBET Tech
Команда FAVBET Tech - партнери «Кіберполку» та активні учасники ІТ-армії під егідою Мінцифри, - підготувала низку порад з персональної кібербезпеки для українців, а також розповіли про власний досвід захисту цифрових кордонів.

Найчастіші питання щодо Signal: Держспецзв'язок дав відповідь
Команда Держспецзв'язку підготувала відповіді на найчастіші питання щодо Signal та дала рекомендації, як зробити користування месенджером максимальним безпечним, пише УНН.

Субсидія для переселенців: у Мінреінтеграції розповіли, як отримати на новому місці
Переселенці, які не зареєстровані, але фактично проживають на новому місці без договору оренди, за даними Мінсоцполітики, можуть отримати субсидію, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає УНН.

У поліції дали поради, як подбати про безпеку оселі, поки вас немає вдома
У Патрульній поліції підготували кілька порад, які стануть у нагоді, якщо вас не буде вдома досить тривалий час, пише УНН.

Як безпечно кермувати в спеку: поради для водіїв
Патрульна поліція України підготувала поради для водії щодо безпечного кермування влітку. УНН пропонує водіям ознайомитися з цими порадами.

У період воєнного стану завершився термін дії ID-картки: у МВС розповіли, що робити
Міністерство внутрішніх справ України опублікувало відповіді на найбільш поширені питання, зокрема що робити, якщо у період воєнного стану завершився термін дії ID-картки. Про це пише УНН, посилаючись на сторінку МВС у Facebook.

Як впоратися з тривогою: програма ментального здоров'я "Ти як?" дала поради
Всеукраїнська програма ментального здоров’я "Ти як?" дала українцям поради, як впоратися з тривогою та подібними нападами стресу. Про це повідомляє УНН, посилаючись на сторінку програми у Telegram.

Робот-пилосос: ваш новий помічник з прибирання
Смарт-пилососи стали популярним пристроєм для підтримки чистоти в будинку. Вони пропонують зручність і ефективність у прибиранні, даючи вам змогу заощадити час і зусилля. Купити робот-пилосос - це інвестиція у ваш комфорт і чистоту вашого будинку. У цьому посібнику ми розглянемо основні фактори, які слід врахувати під час вибору робота-пилососа, а також дамо поради щодо його використання.

Легкі фізичні навантаження: користь та переваги
У різноманітних офіційних рекомендаціях такі дії людини як, наприклад, миття посуду, спостерігання за птахами в парку або проведення презентації часто не розглядається у контексті фізичної активності. . Але вони беззаперечно має відноситися до легких її видів. Про це повідомляє Асоціація дієтологів України з посиланням на різноманітні дослідження, пише УНН.

Гідротерапія, сон і тест Купера: лікар розповів, як турбуватися про себе кожного дня
Сьогодні, 24 липня, у світі відзначається Міжнародний день турботи про себе. Через темп життя в мегаполісі, а також військові дії на території нашої країни українці часто забувають про важливість піклуватися про себе. Про основні аспекти, яких ми можемо щоденно дотримуватися, аби підтримувати своє самопочуття, розповів УНН лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб, кандидат медичних наук Отто Стойка.

"Лайфхаки з банки": "МХП-Громаді" відзняв онлайн-серіал про заготовку овочів на зиму
Днями за підтримки Кулінарного центру МХП, благодійного фонду «МХП-Громаді» та бренду МХП «Секрети Шефа» стартував освітній онлайн-серіал з порадами, як зберегти вирощений на присадибній ділянці урожай, передає УНН із посиланням на пресслужбу благодійного фонду.

Як вберегти свого чотирилапого улюбленця від спеки: поради кінологів
При прямих сонячних променях тварини швидко перегріваються, що може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям та навіть загибелі. Кінологи нагадують про небезпеку спеки для собак та інших тварин, повідомляє поліція Донецької області, передає УНН.

Смарт-споживання: як заощадити електроенергію влітку
Влітку витрати на охолодження можуть перевищувати 55% платіжки за електроенергію. Укренерго повідомило про деякі методи, які допоможуть заощадити споживачам, передає УНН.

Перефарбовані автомобілі потрібно перереєстровувати - МВС
Зміна кольору автомобіля потребує обов’язкової перереєстрації в одному із сервісних центрів МВС, інфомує пресслужба міністерства, пише УНН.

Днями Землю знову накриють магнітні бурі: невролог дала поради, як їх пережити
У період активних магнітних бур організм людини, навіть здорової, відчуває стрес. Як мінімізувати такий вплив, розповіла УНН лікар-невролог Тетьяна Майкова.

Календар магнітних бур у липні
У липні очікується декілька магнітних бур середньої та сильної потужності, пише УНН.
