Гендиректор ESA закликав збільшити інвестиції в космос для забезпечення незалежності Європи від США. Це пов'язано з нестабільною геополітичною ситуацією та можливою зміною політики США.
Новий експеримент NASA показав, що сонячний вітер може відігравати ключову роль в утворенні води на Місяці. Він взаємодіє з місячним ґрунтом, утворюючи водень, необхідний для створення води.
Космічний апарат Solar Orbiter зробив детальні знімки Сонця з відстані 77 млн км. Місія, запущена у 2020 році, має на меті вивчення магнітної активності Сонця.
На відстані 140 світлових років від Землі виявлено екзопланету BD+05 4868 Ab з дев'ятимільйонним кілометровим "хвостом" з уламків. Рік на планеті триває лише 30,5 годин, і вона поступово руйнується.
22 квітня світ відзначає Міжнародний день Матері-Землі, що нагадує про важливість дбайливого ставлення до планети. У США це Національний день жувального мармеладу, а православні святкують Світлий вівторок на честь Іверської ікони.
Марсохід Curiosity виявив у кратері Гейл мінерал сидерит, що вказує на давній вуглецевий цикл, необхідний для життя. Вчені вважають, що незбалансований цикл міг знищити ці умови близько 3,5 млрд років тому.
Моделі NASA показали місячне затемнення 3 квітня 33 року н. е., ймовірну дату розп'яття Ісуса. Це відкриття підтверджує біблійні згадки про затемнення та "кривавий" місяць після події.
Екіпаж корабля "Союз МС-26" у складі Олексія Овчиніна, Івана Вагнера та Дональда Петтіта приземлився в районі Жезказгана. Вони працювали на орбіті з вересня 2024 до квітня 2025 року.
Президент Франції Емманюель Макрон запросив іноземних дослідників обирати його країну та Європу. Він анонсував програму фінансової підтримки та запустив платформу для прийому вчених і збору їхніх проєктів.
Вуглецеві астероїди, багаті на органічні молекули, рідко досягають Землі через їх руйнування Сонцем і атмосферою. Дослідження проливає світло на походження життя.
Ілон Маск хоче мати багато дітей, щоб підготувати людство до можливого апокаліпсису та колонізації Марса. Він вже має щонайменше 14 дітей від різних жінок.
Люди стали свідками рідкісного явища північного сяйва в несподіваних місцях через сонячну бурю. Експерти прогнозують, що цього року буде ще багато полярних сяйв.
Емілі Ратаковські розкритикувала Кеті Перрі за політ у космос на кораблі компанії Blue Origin Джеффа Безоса, яка, за її словами, «знищує планету». В експедиції було шестеро жінок.
Вперше телескоп Вебба зафіксував, як планета, розміром з Юпітер, "падає" в зірку. Раніше вважалося, що планети поглинаються розширенням зірки.
Приватні компанії, як Blue Origin та Virgin Galactic, відправили майже 120 цивільних у космос. Суборбітальні польоти коштують близько $500 тис., а оренда капсули SpaceX – $200 млн.
Джефф Безос відправив у космос перший в історії повністю жіночий екіпаж на ракеті Blue Origin. Серед них: Кеті Перрі, Лорен Санчес та інші.
У квітні та травні можна буде побачити метеорні дощі. Ліриди можна буде спостерігати з 17 по 26 квітня, а Ета-Акваріди - з 20 квітня по 21 травня.
Ілон Маск публічно не погоджується з Трампом, і останньому це, схоже, подобається. Маск вільно ділиться думками, навіть втручаючись у справи кабінету.
12 квітня відзначають День космонавтики, День працівників ракетно-космічної галузі, День скаута та Всесвітній день хом'яків.
Адміністрація Трампа запропонувала скоротити фінансування NASA у 2026 році майже вдвічі, до 3,9 млрд доларів. Буде припинено низку важливих ініціатив, зокрема, повернення ґрунту з Марса.
ESA зафіксувало пробудження чорної діри в галактиці SDSS1335+0728 на відстані 300 млн світлових років. Вона раптово почала випромінювати потужні рентгенівські промені.
Astroscale U. S. будує заправну станцію в космосі для Космічних сил США. Корабель з паливом заправлятиме об'єкти на геостаціонарній орбіті, що дозволить довше утримувати їх там.
Ракета "Союз" стартувала з Байконура, доставивши Кіма, рижикова та зубрицького на МКС.
За даними Copernicus, березень 2025 року став найтеплішим в Європі з 1940 року, середня температура перевищила норму на 2,41°C. Арктичний морський лід досяг рекордно низького рівня.
Повний Місяць зустрінеться зі Спікою, найяскравішою зіркою в сузір'ї Діви, 12 квітня. Світло від Спіки йде 250 років, а від Місяця – 1,3 секунди.
Марсохід NASA Curiosity виявив найбільші органічні молекули на Марсі, віком 3,7 мільярда років. Молекули можуть бути фрагментами жирних кислот, що оточують біологічні клітини.
Телескоп Хаббл зробив вражаючі знімки спіральної галактики NGC 4941 на відстані 67 мільйонів світлових років у сузір’ї Діви. Інструменти Hubble виділяють окремі скупчення зірок та хмари газу.
Airbus виграла контракт на розробку посадкової платформи для доставки марсохода на Марс у рамках місії ExoMars, запуск якої заплановано на 2028 рік. Контракт створить близько 200 робочих місць.
Телескоп Webb вперше зміг зафіксувати полярні сяйва Нептуна у приголомшливих інфрачервоних деталях. Активність сяйв розташована в середніх широтах планети, а не на полюсах.
NASA планує завершити сертифікацію космічного корабля Starliner від Boeing для місій з екіпажем до кінця 2025 року або на початку 2026-го. Це після технічних проблем під час місії до МКС.