Захворюваність на ГРВІ в Україні нижча епідпорогу на 9,8%, але циркулюють віруси грипу. З початку епідсезону від грипу та ГРВІ померло 182 людини.
За тиждень в Україні понад 201 тисяча людей захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19, із них 108 тисяч - діти. У 15 областях фіксують перевищення епідпорогу.
Після вакцинації Pfizer і Moderna ризик міокардиту зростає в 6,1 раза. Дослідження з 99 млн учасників виявило зв'язок між мРНК-вакцинами і низкою побічних ефектів.
За тиждень захворіло 240 340 людей, з них 124 960 – діти. Грип циркулює у 21 регіоні, зафіксовано 14 летальних випадків, один у вагітної.
За тиждень на ГРВІ, грип та COVID-19 занедужали 261 тисяча українців. Найбільше випадків зафіксовано у Житомирській, Київській, Рівненській, Полтавській та Черкаській областях.
МОЗ повідомляє про стабілізацію захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19 після пікового лютого. За епідсезон захворіло майже 3 млн українців, зафіксовано 33 летальні випадки від грипу.
За тиждень захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 зросла на 20%, захворіли 249 344 людей. У трьох областях перевищення епідпорогу високого рівня, ще в 19 регіонах можуть ввести "локальний карантин".
Китайські вчені виявили новий коронавірус HKU5 у кажанів, який використовує рецептор ACE2 як і COVID-19. Вірус здатний інфікувати людські клітини та може передаватися через проміжних господарів.
Через високий рівень захворюваності на грип та ГРВІ всі навчальні заклади Хмельницької області переходять на дистанційне навчання. Карантин триватиме з 20 по 28 лютого 2025 року, крім дошкільних закладів.
У школах Львівської громади не планують вводити карантин, попри 18% відсутніх учнів. Навчальні заклади мають автономію щодо переведення окремих класів на дистанційне навчання.
У Львівській області школи переводять на дистанційне навчання з 18 до 28 лютого через різке зростання випадків ГРВІ. Захворюваність зросла на 22%, зафіксовано понад 15 тисяч хворих за тиждень.
Дональд Трамп підписав указ про заборону вимагати вакцинацію від COVID-19 у школах та коледжах, що фінансуються з федерального бюджету. Білий дім пояснює це потребою забезпечити рівний доступ до освіти.
У Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій областях перевищено епідпоріг ГРВІ. За тиждень в Україні захворіло понад 171 тисяча людей, з них 104 тисячі - діти.
В Україні летальні випадки частіше реєструються через COVID-19, хоча грип випереджає за кількістю діагнозів. Найбільше зростання захворюваності спостерігається в західних областях через більшу кількість дітей та міграцію.
За тиждень в Україні захворіло 150 864 людей, з них 91 152 дітей. Найвищий рівень захворюваності зафіксовано в Чернівецькій області, а COVID-19 найбільше поширений в Івано-Франківській та Одеській областях.
Китай спростував твердження ЦРУ про витік COVID-19 з лабораторії в Ухані, назвавши це "вкрай малоймовірним". МЗС Китаю посилається на спільні дослідження з ВООЗ та закликає США припинити політизувати це питання.
ЦРУ дійшло висновку, що COVID-19 найімовірніше виник через витік у лабораторії Уханя. Агентство зробило цей висновок із низьким ступенем упевненості, приєднавшись до позиції ФБР і Міненерго США.
ЦРУ представило оновлений аналіз, який підтримує теорію про лабораторне походження COVID-19. Агентство базує висновки на нових даних про умови роботи лабораторій в Ухані перед початком пандемії.
На окупованому півострові зафіксовано близько 10 тисяч випадків ОРВІ та COVID-19 за тиждень. Кількість хворих на коронавірус зросла на 85%, при цьому в аптеках неможливо знайти базові ліки.
МОЗ повідомляє про циркуляцію вірусів грипу А та В у 16 регіонах України. За тиждень зареєстровано 106 639 хворих на ГРВІ, грип та COVID-19, з них 54 887 дітей.
Майже всі діти до 5 років хворіють на метапневмовірус, але він не входить навіть до топ-5 інфекцій в Україні. Експерти спростовують зв'язок вірусу з Китаєм та називають його обговорення спробою створити сенсацію.
За тиждень в Україні зафіксовано 100 040 випадків ГРВІ, грипу та COVID-19, з них 65% - діти. Епідпоріг перевищено в Тернопільській області, а в 16 регіонах циркулюють віруси грипу.
В Україні виявлено 13 випадків зараження метапневмовірусом людини (HMPV), який вражає дихальні шляхи. Експерти пов'язують активізацію вірусу з пандемією COVID-19 та ослабленням імунітету після локдаунів.
ВООЗ закликала Китай надати більше даних про походження COVID-19. Пекін заперечує звинувачення та стверджує, що поділився всією інформацією "без приховування".
Дослідження показало підвищений ризик аутизму у дітей, матері яких хворіли на COVID-19 під час вагітності. В UCLA виявили, що 11% таких дітей мають ознаки розладів аутистичного спектра.
Наукове дослідження Дідьє Рауля про лікування COVID-19 гідроксихлорохіном відкликано через порушення етичних норм та методології. Комісія виявила, що не всі пацієнти дали згоду на участь у дослідженні.
В Україні за тиждень захворіли 124 265 людей на ГРВІ, грип та COVID-19, з них 73 733 - діти. У Тернопільській, Черкаській областях та Києві зафіксована циркуляція вірусів грипу.
На заході України зафіксовано циркуляцію грипу, який у січні-лютому пошириться на центр країни. Більшість летальних випадків пов'язані з COVID-19, при цьому всі померлі були невакциновані або не завершили курс вакцинації.
МОЗ змінив рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19: базовий курс складає одне щеплення. Щорічна ревакцинація необхідна лише групам медичного та професійного ризику.
Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні на 18-20% нижча, ніж торік, але очікується зростання взимку. За епідемічний сезон захворіло понад мільйон українців, щотижня хворіють близько 100 тисяч.