Доля біженців: 12 європейських країн призупинили розгляд заяв про притулок для громадян Сирії
Київ • УНН
Після падіння режиму Асада та його втечі до росії, європейські країни масово призупиняють розгляд заяв про притулок від громадян Сирії. Серед країн - Франція, Німеччина, Британія, Швеція та інші.
У низці європейських країн проходять політичні та юридичні дебати про репатріацію біженців у країну походження. На тлі падіння режиму Башара Асада, заяви сирійців про надання притулку наразі поки не розглядають понад 10 європейських країн. Зокрема, були відхилені заяви осіб, яким було дозволено залишитися довше лише у зв'язку з поточною невизначеністю.
Передає УНН із посиланням на Reuters.
Після того, як повстанці захопили столицю Сирії, а президент Башар Асад утік до Росії після 13 років громадянської війни, багато європейських країн призупинили розгляд заяв сирійців про надання притулку.
У понеділок, 9 грудня, Франція, Німеччина, Норвегія, Данія, Нідерланди, Бельгія, Швеція та Греція оголосили, що призупинять опрацювання заяв про надання притулку від сирійських громадян. Зрештою, про це також заявили Великобританія, Швейцарія, Австрія, Хорватія.
Зокрема:
У понеділок Данія призупинила обробку заявок і повідомила, що сирійцям, чиї заявки вже були відхилені та яким було надано крайній термін виїзду, буде дозволено залишитися довше через поточну невизначеність.
Британія призупинила ухвалення рішень щодо заяв сирійців про надання притулку для того, "щоб оцінити ситуацію". Про це повідомив у понеділок представник уряду.
Тимчасовий уряд Австрії наказав припинити розгляд заяв сирійців щодо надання притулку. Міністр внутрішніх справ Герхард Карнер заявив, що він доручив міністерству підготувати програму "упорядкованої репатріації та депортації до Сирії".
Сьогодні Хорватія заявила, що тимчасово призупинила розгляд заяв сирійців щодо надання притулку.
Уряд Швейцарії у вівторок заявив, що тимчасово призупинив процедуру надання притулку сирійцям доти, "доки не зможе краще оцінити ситуацію в країні".
Міграційне управління Фінляндії, в якому зараз перебуває 350 заяв про надання притулку від громадян Сирії, також сьогодні заявило, що призупиняє їх розгляд.
Франція: міністерство внутрішніх справ повідомило у понеділок, що воно працює над призупиненням розгляду поточних справ щодо надання притулку із Сирії, і рішення очікується найближчим часом.
Німеччина призупиняє розгляд усіх заяв від громадян Сирії до подальшого повідомлення.
Греція призупинила розгляд заяв про надання притулку приблизно 9000 сирійців, а у п'ятницю заплановано нараду для остаточного вирішення цього питання.
Призупиняється прийом заяв в Італії про надання притулку із Сирії.
Норвегія: прохання сирійців про надання притулку поки що не будуть ні відхилені, ні схвалені.
Шведське міграційне агентство заявило у понеділок, що призупинило ухвалення рішень за заявами сирійців про надання притулку, заявивши, що не може оцінити потреби у захисті.
Нагадаємо
Сирійські повстанці увійшли в Дамаск та захопили президентський палац. Башар Асад залишив столицю.
Великобританія, Франція та Туреччина прокоментували падіння режиму Башара Асада в Сирії.
Башар Асад покинув Сирію після взяття Дамаска опозиційними силами та отримав притулок у росії. Прем'єр-міністр Сирії оголосив про готовність передати владу новому керівництву.
Мохамед аль-Башир призначений виконувачем обов'язків прем'єр-міністра Сирії до березня 2025 року. Після захоплення Дамаска повстанцями та втечі Асада до Росії, країна переходить до перехідного уряду.
Країни G7 висловили готовність підтримати новий сирійський уряд після зміни влади. Ключовою умовою підтримки є дотримання прав людини та повага до релігійних і етнічних меншин.