Німеччина намагається таємно домовитись з Індією про закупівлю снарядів для України - ЗМІ

Німеччина намагається таємно домовитись з Індією про закупівлю снарядів для України - ЗМІ

Київ  •  УНН

 • 117261 перегляди

Read in English

Німеччина веде таємні переговори з Індією про закупівлю боєприпасів для підтримки України через посередників, оскільки Індія підтримує дружні зв'язки з Росією.

Представники Німеччини намагаються домовитись з Індією про закупівлю боєприпасів для України. Про це повідомляє німецьке видання Spiegel, пише УНН.

Деталі 

Зазначається, що неформальна група офіцерів, дипломатів і державних службовців з канцелярії, фінансового та економічного відомств зустрічається в Берліні кожні два тижні.

НАТО закупить 155-мм снаряди на 1,1 млрд євро, частина боєприпасів піде в Україну23 січ. 2024, 09:31 • 23670 переглядiв

Вони дають поради, до яких країн можна звернутися, які ще можуть мати запаси боєприпасів, і як їх переконати. За інформацією з урядових кіл, політичних табу у цих перемовинах майже не існує.

Інсайдери з'ясували, що в Індії є досить великі запаси артилерійських боєприпасів - близько кілька сотень тисяч пострілів. Проте уряд у Нью-Делі відкрито не хоче продавати свої снаряди, адже офіційно Індія все ще підтримує дружні відносини з москвою.

Як наслідок, зараз ведуться приховані переговори про те, чи можна отримати боєприпаси через посередників

- пише німецьке видання.

Доповнення

У Берліні також допускають подібні угоди з арабськими країнами, які мають значні запаси артилерійських снарядів. 

Окрім того, експерти допускають, що на Балканах і в Африці також є держави, які все ще мають запаси – або навіть можуть виробляти боєприпаси.

Нагадаємо

Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що будь-яка держава-член ЄС, яка хоче збільшити постачання боєприпасів в Україну, може замовляти артилерійські снаряди за межами Європи.

Politico: група країн на чолі з Францією блокує рішення щодо закупівлі боєприпасів за межами ЄС для допомоги Україні16 лют. 2024, 09:13 • 31411 переглядiв