Європа просить Байдена посилити підтримку України до приходу Трампа - Bloomberg
Київ • УНН
Європейські лідери закликають адміністрацію Байдена надати більше зброї та посилити санкції проти РФ до закінчення президентського терміну. ЄС готується до можливого скорочення підтримки України при Трампі.
Європа звертається з останнім закликом до адміністрації президента США Джо Байдена, що йде в відставку, посилити американську підтримку України, щоб максимально зміцнити позицію Києва до закінчення президентського терміну в січні, повідомляє Bloomberg, пише УНН.
Деталі
Дональд Трамп, який вступить на посаду 20 січня, заявив, що добиватиметься швидкої угоди між Києвом та москвою, викликавши стурбованість у Європі, що така угода буде невигідною для України, вказує видання.
"Європейські лідери та офіційні особи звернулися до США з проханням надати Україні більше зброї та артилерії, накласти додаткові санкції на ключові джерела доходів росії і націлитися на можливість москви придбавати заборонені технології, що використовуються у зброї", повідомляють люди, знайомі з цим питанням. За словами джерел, багато європейських запитів носили неформальний характер.
Держсекретар США Ентоні Блінкен в середу здійснив поспішно організовану поїздку до Брюсселя, щоб запевнити союзників по НАТО та ЄС в тому, що США активізують свої зусилля щодо надсилання ресурсів в Україну перед інавгурацією Трампа.
"Попри те, що у Байдена залишається мало часу для виконання запитів, США уже працюють над ухваленням нових санкцій проти російського нафтового флоту і Північної Кореї, яка відправила війська для допомоги військовим зусиллям москви, до кінця листопада", повідомили джерела, знайомі з ситуацією.
Європа, як зазначає видання, активізувала зусилля щодо захисту своїх інтересів, особливо коли йдеться про військові зусилля України, до того, як Трамп стане президентом.
США взяли на себе зобов'язання гарантувати, що всі гроші для України, які мають у розпорядженні, будуть використані до вступу Трампа на посаду. Однак постачання деяких видів зброї може зайняти багато місяців і вийти за межі терміну повноважень Байдена, зауважує видання.
"Ми зробимо все можливе, щоб підтримати Україну, перш ніж нова команда прийде до влади, - сказав в інтерв'ю начальник відділу закупівель армії США Дуглас Буш. - Але на той момент це буде їхнє рішення".
Декілька лідерів ЄС, як повідомляється, також підштовхують США дозволити Україні використовувати західну зброю для завдання ударів по військових цілях на території росії.
Байден поки що чинить опір цьому проханню, тоді як канцлер Німеччини Олаф Шольц відкрито виступає проти неї. "Люди, знайомі з позицією США, вважають, що це матиме обмежений вплив на поле бою і не варте ризику ескалації", - вказує видання.
"Коли ми спілкуємося з нашими американськими друзями та партнерами, я справді сподіваюся, що ми продовжуватимемо нашу підтримку українців, у тому числі щодо глибоких ударів, у використанні законної оборони, коли цілі використовуються для ударів по обороні та інфраструктурі України", - сказав в інтерв'ю міністр Франції з європейських справ Бенджамін Хаддад.
Зі свого боку, як вказано, ЄС готується до президентства Трампа на тлі побоювань, що блоку доведеться збільшити допомогу Україні через скорочення американської підтримки. Раніше Bloomberg повідомляв, що блок прагне прискорити переговори з Великою Британією щодо нового пакту про оборону та безпеку.