Самотність майже на 80% пов'язана з ризиками депресивних симптомів - масштабне дослідження

Самотність майже на 80% пов'язана з ризиками депресивних симптомів - масштабне дослідження

Київ  •  УНН

 • 19560 перегляди

Read in English

Нове дослідження 100 000 осіб із семи країн виявило зв'язок між самотністю та депресією. Вплив самотності на депресію суттєво відрізняється в азійських та західних країнах, а куріння та алкоголь є важливими факторами ризику.

Одним із нових аспектів дослідження ризиків депресії є велика кількість проаналізованих людей та різноманітність країн.

Пише УНН із посиланням на видання Nature Human Behaviour.

Деталі

Самотні люди приблизно на 80% частіше страждають на депресію, ніж ті, хто перебуває у шлюбі.

Про це свідчать результати нового дослідження, в якому взяли участь 100 000 осіб із семи країн. Попередні дослідження мали аналогічні результати. Однак одним із нових аспектів свіжого дослідження є велика кількість проаналізованих людей та різноманітність країн. Це дало змогу, наприклад, помітити, що самотність не становить такого великого ризику депресії в азіатських країнах, таких як Південна Корея чи Індонезія, на відміну від Сполучених Штатів чи Великої Британії.

Також досліджено ефект щодо розлучених або розлучених людей, а також зв'язок із культурними нормами шлюбу та управлінням негативними емоціями, що відбивається на психічному здоров'ї.

Вчені виявили зв'язок між депресією та підвищеною температурою тіла22 жовт. 2024, 00:49 • 15233 перегляди

"Східні культури схильні терпіти більш високий рівень емоційного стресу. .. Це може частково пояснити нижчий ризик розвитку депресивних симптомів у неодружених учасників з цих країн", - пояснює Кефенг Лі з Політехнічного університету Макао в Китаї.

Image

Важливий "посередницький" аспект до розвитку депресії, представляють звичка куріння, а також схильність до алкоголізму.

Крім складностей фізіологічних і культурних факторів і взаємодії між ними, були помічені важливі відмінності по країнах.

Тоді як у Південній Кореї алкоголь пояснював 34,1% ризику депресії серед неодружених, у Мексиці він пояснював лише 3,2%. Однак у США чи Ірландії алкоголь не вважався значущим фактором.

Що стосується куріння, то це пояснює ризик розвитку депресії у 43,8% одиноких людей у ​​Китаї та 22,1% у Мексиці. Але не було виявлено впливу куріння на неодружених людей у ​​Сполучених Штатах та Ірландії.

Нагадаємо

У природі поширене вживання алкоголю, оскільки практично у всіх екосистемах є етанол – дослідження

Медитація покращує ментальне та фізичне здоров'я - дослідження22 жовт. 2024, 03:20 • 16961 перегляд