Самотність майже на 80% пов'язана з ризиками депресивних симптомів - масштабне дослідження
Київ • УНН
Нове дослідження 100 000 осіб із семи країн виявило зв'язок між самотністю та депресією. Вплив самотності на депресію суттєво відрізняється в азійських та західних країнах, а куріння та алкоголь є важливими факторами ризику.
Одним із нових аспектів дослідження ризиків депресії є велика кількість проаналізованих людей та різноманітність країн.
Пише УНН із посиланням на видання Nature Human Behaviour.
Деталі
Самотні люди приблизно на 80% частіше страждають на депресію, ніж ті, хто перебуває у шлюбі.
Про це свідчать результати нового дослідження, в якому взяли участь 100 000 осіб із семи країн. Попередні дослідження мали аналогічні результати. Однак одним із нових аспектів свіжого дослідження є велика кількість проаналізованих людей та різноманітність країн. Це дало змогу, наприклад, помітити, що самотність не становить такого великого ризику депресії в азіатських країнах, таких як Південна Корея чи Індонезія, на відміну від Сполучених Штатів чи Великої Британії.
Також досліджено ефект щодо розлучених або розлучених людей, а також зв'язок із культурними нормами шлюбу та управлінням негативними емоціями, що відбивається на психічному здоров'ї.
"Східні культури схильні терпіти більш високий рівень емоційного стресу. .. Це може частково пояснити нижчий ризик розвитку депресивних симптомів у неодружених учасників з цих країн", - пояснює Кефенг Лі з Політехнічного університету Макао в Китаї.
Важливий "посередницький" аспект до розвитку депресії, представляють звичка куріння, а також схильність до алкоголізму.
Крім складностей фізіологічних і культурних факторів і взаємодії між ними, були помічені важливі відмінності по країнах.
Тоді як у Південній Кореї алкоголь пояснював 34,1% ризику депресії серед неодружених, у Мексиці він пояснював лише 3,2%. Однак у США чи Ірландії алкоголь не вважався значущим фактором.
Що стосується куріння, то це пояснює ризик розвитку депресії у 43,8% одиноких людей у Китаї та 22,1% у Мексиці. Але не було виявлено впливу куріння на неодружених людей у Сполучених Штатах та Ірландії.
Нагадаємо
У природі поширене вживання алкоголю, оскільки практично у всіх екосистемах є етанол – дослідження
Медитація покращує ментальне та фізичне здоров'я - дослідження22 жовт. 2024, 03:20 • 16961 перегляд