ЄБА попередила відповідального за "Клуб білого бізнесу" Гетманцева в податковій про неприпустимість тиску на тих, хто не увійде до списку обраних

ЄБА попередила відповідального за "Клуб білого бізнесу" Гетманцева в податковій про неприпустимість тиску на тих, хто не увійде до списку обраних

Київ  •  УНН

 • 15358 перегляди

Read in English

Європейська бізнес асоціація провела зустріч з в.о. заступника голови ДПС щодо формування "Клубу білого бізнесу". ЄБА попередила про неприпустимість тиску на компанії, які не увійдуть до списку обраних.

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) попередила в.о. заступника голови ДПС Євгенія Сокура про неприпустимість тиску на компанії, які не увійшли до "Клубу білого бізнесу", який створив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Про це йдеться у заяві ЄБА, пише УНН.

Представники ЄБА зустрілися з Сокуром для обговорення деталей роботи "Клубу білого бізнесу". Податківець, якого у ЗМІ називають правою рукою Гетманцева в ДПС, наразі відповідає за формування такого списку обраних компаній. 

Сокур на зустрічі повідомив, що з 9 грудня компанії отримуватимуть в електронному кабінеті платника податків інформацію щодо зарахування до переліку компаній території високої податкової довіри ("Клубу білого бізнесу"), а також щодо критеріїв, які визначені на поточний період.

"Зі свого боку експерти Асоціації висловили сподівання, що податкова служба на всіх рівнях продемонструє високі етичні та професійні стандарти у ставленні до бізнесу. Особливо це стосується компаній, які через певні обставини не потрапили до території високої податкової довіри. Асоціація наголосила на неприпустимості необґрунтованого тиску на такі компанії", - йдеться у заяві ЄБА.

Зазначається, що Сокур наголосив, що основною метою анонсованих змін є підвищення рівня добровільного дотримання податкового законодавства. Це планується досягти через виявлення та визначення пріоритетних ризиків втрати податкових надходжень та впровадження заходів, спрямованих на їх мінімізацію.

"Клуб білого бізнесу" Гетманцева: корупція, дискримінація та підконтрольність2 груд. 2024, 15:35 • 165207 переглядiв

В ЄБА підкреслили що моніторитимуть запровадження нових підходів у роботі ДПС та інформуватимуть відповідні органи влади та суспільство про результати цього процесу.

Додамо

Проти Сокура розслідується кримінальне провадження за службовий злочин. Ця справа була відкрита ДБР 4 листопада 2022 року за ч. 3 ст. 365 КК України, за фактом перевищення службових повноважень Сокуром, який 26 жовтня 2022 року підписав розпорядження про анулювання ліцензії ПАТ "Укртатнафта" на виробництво пального. Такі дії чиновника, за версією слідства, спричинили тяжкі наслідки товариству, а також державі у вигляді неможливості виконання мобілізаційних завдань Міноборони з виробництва та постачання нафтопродуктів для потреб оборони та обороноздатності держави. У Державному бюро розслідувань повідомили УНН, що це кримінальне провадження досі розслідується.

Окрім того, НАЗК проводить моніторинг способу життя Євгенія Сокура. За даними УНН, він вніс в декларацію за 2023 рік ймовірно недостовірні дані. Зокрема, він не вказав, в документі дані про свою співмешканку. Раніше Сокур в ході слідства по справі про нібито замах на нього, сам розповів правоохоронцям, що із 2016 року проживає разом із дівчиною на імʼя Аліна у квартирі на проспекті Лобановського, 6-Д. Проте у своїх деклараціях Сокур жодного разу не згадав про свою співмешканку. Після депутатського звернення члена Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної НАЗК розпочало перевірку щодо Євгенія Сокура. В Агентстві у відповідь на запит УНН також підтвердили, що проводять моніторинг способу життя посадовця. Голова Громадської ради при НАЗК Катерина Бутко зазначила, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє чи був спільний побут у Сокура з його співмешканкою Аліною.

Також в 2022 році він задекларував  дохід від продажу цінних паперів на суму 2,6 млн грн, однак ці кошти не були відображені в його декларації за 2023 рік. Це може свідчити про порушення законодавства, що вимагає повідомляти про значні зміни в майновому стані. Згідно зі ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції", декларант зобов'язаний протягом 10 днів повідомляти про такі зміни. 

Нагадаємо 

Верховна Рада України ухвалила в цілому скандальний законопроєкт голови податкового комітету парламенту Данила Гетманцева про "Клуб білого бізнесу". Документ розкритикували як колеги Гетманцева по парламенту, так і експерти. Навіть у юридичних висновках було вказано, що він не відповідає законодавству України. Окрім того створення "Клубу білого бізнесу" в Україні стало першою за довгий час антиреформою.

У коментарях УНН економічні експерти вказували, що документ порушує Конституцію України та створює дискримінаційні умови у бізнес-середовищі. 

Про те, що законопроєкт Гетманцева містить дискримінаційні норми і має корупційні ризики, ідеться й у висновку аналітиків Спілки українських підприємців.  

Бізнес-омбудсмен Роман Ващук також заявив про те, що законопроєкт про "Клуб білого бізнесу" дискримінаційний.