Якби Україна вступила в НАТО, війна закінчилася б й безпека Європи була сильнішою – посол Франції

Якби Україна вступила в НАТО, війна закінчилася б й безпека Європи була сильнішою – посол Франції

Київ  •  УНН

 • 17262 перегляди

Read in English

Посол Франції Гаель Весьєр заявив, що вступ України до НАТО припинив би війну та посилив безпеку Європи. Проте рішення має бути спільним для всіх країн-членів Альянсу.

Війна з росією закінчилася б, якби Україна вступила в НАТО й безпека Європи була б сильнішою. Проте - це має бути спільне рішення країн-членів Альянсу.

Таку думку висловив надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Гаель Весьєр під час презентація результатів соціологічного опитування "Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства", передає кореспондент УНН.

Франція дуже підтримує рух України до НАТО, у нас з цим немає проблем, але правда в тому, що це має бути спільне рішення країн-членів НАТО. Тобто може бути ситуація, коли вступ до НАТО у короткій перспективі не відбудеться. Було б чудово зробити – це швидко, але треба врахувати ситуацію й думати про трек два. Я б сказав, що Україна була б в більшій безпеці з НАТО. Якби Україна вступила в НАТО, то війна б закінчилася й безпека Європи була б сильнішою. Це те у, що ми віримо, але це має бути спільне рішення членів НАТО

- заявив Весьєр.

На запитання, що мається на увазі під треком два, Весьєр відповів: 

Вам треба мислити ширше, що означають гарантії безпеки у тому світі в якому ми живемо…

Доповнення

3 грудня в заяві МЗС йшлося, що враховуючи досвід Будапештського меморандуму, Україна не погодиться на жодні альтернативи повноправного членства в НАТО.

9 грудня Президент Володимир Зеленський заявив, що збирається подзвонити найближчим часом президенту Джо Байдену й підняти питання щодо запрошення України в НАТО.

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква повідомляв, що розмови про отримання вже на даному етапі запрошення України до НАТО будуть тривати надалі й абсолютно зі всіма партнерами, всіма 32 членами Альянсу.

Politico з посиланням на власні джерела повідомляло, що Німеччина, США - не єдині країни які блокують запрошення для України до вступу в НАТО. Угорщина, Словаччина, Бельгія, Словенія та Іспанія також чинять опір.