
На тлі рекордних протестів у Сербії, лідери ЄС закликають президента Вучича зважиться на докорінні реформи
Київ • УНН
Єврокомісія закликала Сербію провести реформи, включно зі свободою ЗМІ та боротьбою з корупцією, на тлі масових протестів. Вучич заявив про прихильність до шляху в ЄС.
Демонстранти вимагали від керівництва Сербії відповідальності за корупцію, протести не вщухають. У Європейській комісії відреагували на ситуацію і запропонували президенту Вучичу змінити політику.
Пише Рolitico, передає УНН.
Країні необхідно провести реформи ЄС, зокрема, зробити рішучі кроки в напрямку свободи ЗМІ, боротьби з корупцією та виборчої реформи
Цей висновок з'явився увечері, після робочої вечері з президентом Сербії Александром Вучичем, на якій також був присутній голова Ради Антоніу Кошта, - сторони обговорювали поточну політичну ситуацію та шлях Сербії до вступу в ЄС.
Цікава деталь - у верхівці ЄС сприймають надзвичайно обережно протести у Сербії, не висловлюючи підтримку. Водночас в Сербії та у низці країн, робоча вечеря Вучича з вищими лідерами ЄС викликала суперечки. Зокрема, 32 депутати Європарламенту вимагали в листі, щоб фон дер Ляєн скасувала зустріч з Вучічем.
Коментар
Срджан Майсторович, голова правління Європейського політичного центру:
Сербський студентський рух є "позитивним сигналом про життєздатність демократії в регіоні та Європі"
Тим не менш, він зауважив, що серби очікують на "гучну та публічну промову" від представників ЄС "співрозмовникам із Сербії за закритими дверима".
Вучич, після зустрічі на якій обговорювалася поточна політична ситуація в Сербії та її шлях до вступу в ЄС, заявив наступне:
Сербія абсолютно прихильна до цього стратегічного шляху. .. Рішення про формування нового уряду або проведення виборів буде ухвалено дуже скоро
Нагадаємо
У Сербії десятки тисяч людей зібралися в місті Ніш, щоб вшанувати пам’ять загиблих під час катастрофи на залізничному вокзалі та висловити протест проти корупції.
Опозиційні депутати Сербії влаштували протест у парламенті, кинувши димові шашки та розпиливши газ.
Парламент Сербії відправив у відставку уряд Вучевича після студентських протестів, спричинених обвалом даху на вокзалі в Нові-Саді.