Сьогодні День Національної гвардії України: роль нацгвардійців у відбитті російської агресії
Київ • УНН
Формування Нацгвардії України розпочалося у 1991 році. У 1999 році Нацгвардія перейшла у підпорядкування Міноборони України, однак вже наступного року була повністю розформована. Відродження Національної гвардії відбулося навесні 2014 року
Сьогодні, 26 березня, в Україні відзначається День Національної гвардії, пише УНН.
Подія була започаткована указом президента України у 2015 році.
Формування Нацгвардії України розпочалося у 1991 році на базі колишніх підрозділів внутрішніх військ МВС срср. Був прийнятий відповідний закон, згідно якого роль Національної гвардії України полягала у захисті недоторканості країни та охороні державних кордонів. Додатково на формування покладалися завдання у ліквідації наслідків стихійних лих та аварій.
У 1999 році Нацгвардія перейшла у підпорядкування Міноборони України, однак вже наступного року була повністю розформована.
Відродження Національної гвардії відбулося навесні 2014 року, коли Верховна Рада України підтримала відповідний закон.
Згідно документу, Нацгвардія входить у структуру МВС. Максимально допустима кількість військовослужбовців, що можуть перебувати у складі Нацгвардії становить 60 тисяч осіб.
За часи проведення АТО/ООС загинуло близько 200 нацгвардійців та понад 800 отримали важкі поранення. Нагороди за героїзм та мужність отримали 4 тисячі військових, з них 100 нацгвардійців отримали державні нагороди посмертно.
З 24 лютого 2022 року нацгвардійці приймають активну участь у відбитті російської агресії.
Ппідрозділи Нацгвардії билися з ворогом на Київщині, Луганщині, Харківщині, звільняли Балаклію, Ізюм, Козачу Лопань, Білогорівку, правобережжя Херсонщини.
Легендарний полк НГУ "Азов" до останнього брав участь у героїчній обороні Маріуполя.
Взимку 2023 року підрозділи НГУ стали основою для формування "Гвардії наступу".