росія попри санкції закуповує гвинтівки й патрони у ЄС та США - ЗМІ

росія попри санкції закуповує гвинтівки й патрони у ЄС та США - ЗМІ

Київ  •  УНН

 • 17774 перегляди

Read in English

Компанії з ЄС та США продовжують постачати зброю до РФ через країни-посередники. Експорт зброї до Вірменії, Грузії, Казахстану та інших країн за три роки зріс у 2,5 рази, звідки вона потрапляє до Росії.

Попри багаторічні санкції, росія щорічно закуповує тисячі західних гвинтівок та мільйони набоїв від компаній з Європейського Союзу та Сполучених Штатів. Напряму їх ніхто не продає, але через треті країни значні партії різної зброї потрапляють до Росії і потім використовуються у війні з Україною.  Про це йдеться у спільному розслідуванні The Insider з чеським Investigace.cz, італійським IrpiMedia та казахстанським Vlast.kz, пише УНН.

Деталі

Журналісти з'ясували, що останні роки компанії з Євросоюзу, Сполучених Штатів (США) та Туреччини стали більше відправляти зброї до Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану та Узбекистану.

Експорт зброї у ці країни за три роки зріс у два з половиною рази: з 19 556 стволів у 2020 році до 53 211 у 2023-му,

- йдеться в публікації.

Розслідувачі зазначають, що експорт гвинтівок та рушниць з Італії до Вірменії за чотири роки зріс майже у 30 разів - із 68 одиниць зброї у 2019-му до 1862 у 2023 році. Киргизстан у 2020 та 2021 роках не купував зброю в Італії, проте у 2022 році отримав 882 одиниці озброєнь, а у 2023-му - 4434. Експорт зброї з Туреччини до Грузії зріс з 8426 одиниць у 2019 році до 18 843 штук у 2023 році.

Найбільшим європейським виробником зброї, пов'язаним із Росією, виявився люксембурзький холдинг Beretta. У червні 2024 року російський імпортер Beretta потрапив до списку санкцій Мінфіну США. Натомість холдинг Beretta, попри санкції, залишається мажоритарним власником російської компанії.

У північнокорейських ракетах, якими росія бʼє по Україні, знайшли іноземні компоненти 2023 року випуску - ГУР25 лист. 2024, 07:15 • 13146 переглядiв

Серед німецьких зброярів зв'язки з РФ зберігає фірма Hans Wrage & Co з Гамбурга. Її глава Фрауке Льоман (Frauke Löhmann), як і раніше, володіє 15,96% у російській Русимпекс.

"Незважаючи на війну в Україні, ця компанія продовжує імпортувати в рф японські карабіни Miroku, німецькі Anschutz, мисливські рушниці Krieghoff, набої Ruag Ammotec і RWS, зокрема армійських калібрів", - пише The Insider.

російські снайпери, як цивільні, так і військові, продовжують використовувати західні гвинтівки та патрони замість російської зброї. Це підтверджують протоколи змагань снайперів, які відбулися у вересні минулого року на Ангарському полігоні в анексованому Криму,

- пише видання.

Країни ЄС запровадили ембарго на постачання зброї в Росію ще після анексії Криму в 2014 році. Але, як наголошується в розслідуванні, досі немає жодних заходів контролю за експортом до країн Митного союзу - Вірменії, Білорусі, Казахстану та Киргизстану, яких із Росією поєднують єдиний митний простір і військово-політичний блок ОДКБ.

Нагадаємо

Президент України заявив, що в російських ракетах, які атакують українські школи, можуть бути компоненти з Америки, Європи та Азії. Він наголосив, що безпека дітей стосується кожного.