Прем'єр Бельгії підтвердив розслідування російської мережі впливу в Європарламенті
Київ • УНН
Бельгійська влада розпочала розслідування щодо фінансованої москвою мережі впливу в Європейському парламенті, яка платила євродепутатам за просування російського порядку денного. Мережу викрили чеські та польські спецслужби напередодні виборів до Європарламенту.
Прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо підтвердив, що правоохоронці почали розслідування підозр у корупції після виявлення фінансованої москвою мережі впливу в Європейському парламенті. Про це УНН повідомляє із посиланням на Brussels Times.
"Ми не можемо допустити, щоб ця загроза була присутня серед нас", - заявив де Кроо. Він розповів про те, як москва звернулася до кількох членів Європейського парламенту та заплатила їм за просування російського порядку денного, всього за кілька місяців до національних і європейських виборів у червні.
Прем'єр-міністр підтвердив, що бельгійська влада наразі вивчає справу про російське втручання, яка була розкрита цього місяця в результаті спільного розслідування чеської та польської розвідок.
Втім Кроо заявив, що не може повідомити жодних подробиць про те, хто й скільки євродепутатів перебувають під слідством, оскільки ця інформація є секретною.
За даними наших спецслужб, цілі москви зрозумілі. Допомогти обрати більше проросійських кандидатів до Європарламенту і посилити проросійський настрій у цій інституції
Де Кроо також розповів, що грошові платежі здійснювалися не в Бельгії, але втручання мало місце - а отже, воно підлягає переслідуванню в Бельгії. Федеральний прокурор почав розслідування на підставі розсекреченої доповіді бельгійських спецслужб, з якою ознайомився де Кроо.
"Оскільки Бельгія є місцем розташування інститутів ЄС, ми зобов'язані забезпечити право кожного громадянина на вільне і безпечне голосування. Але ми повинні діяти на рівні ЄС. Нам потрібно більше інструментів для боротьби з російською пропагандою і дезінформацією, - сказав він.
Також, як повідомляється, цю тему обговорять на наступній Європейській раді, "щоб виробити спільну позицію". Виступаючи разом із ним, міністр закордонних справ Бельгії Хаджа Лахбіб також підтвердила, що за останній час Бельгія вислала низку дипломатів, підозрюваних у шпигунстві, а також дипломатів, акредитованих при ЄС.
Нагадаємо
Напередодні червневих виборів до Європарламенту чеська контррозвідка викрила в Празі проросійську мережу впливу на євродепутатів, за якою стояв кум путіна медведчук.
За даними джерел УНН, цю мережу вдалося викрити завдяки допомозі Служби Безпеки України.
Мережа платила політикам гроші за вихваляння росії та путіна в європейських медіа, а також публікувала антиукраїнські та антиєвропейські матеріали на власному сайті "Голос Європи".
Сайт "Голос Європи" медведчук запустив разом із колишнім генпродюсером телеканалу "112 Україна" артемом марчевським.