Європа можу відправити 100 тисяч військових в Україну після припинення вогню - Reuters
Київ • УНН
Європейські країни обговорюють можливість розміщення до 100 тисяч військових в Україні після припинення вогню чи мирної угоди. Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія можуть скласти основу коаліції.
Європейські країни обговорюють можливість відправки до 100 тисяч військових в Україну. Пропозицію розглянуть у випадку припинення вогню або укладення мирної угоди. Про це пише Reuters із посиланням на свої джерела, передає УНН.
Деталі
Переговори, що ведуться під керівництвом президента Франції Еммануеля Макрона, перебувають на ранній стадії, але вони вже виявили розбіжності з приводу можливих цілей і мандата такої місії і навіть з приводу того, наскільки доцільно порушувати це питання зараз.
Деякі чиновники все ж розглядають можливість надання європейськими країнами гарантій безпеки Україні, зокрема за допомогою відправки десятків тисяч солдатів в України. Однак на переговорах із Макроном і президентом України Володимиром Зеленським у Парижі 7 грудня Трамп відкинув участь американських військ у забезпеченні припинення вогню і наполягав на тому, що європейцям доведеться відігравати цю роль самотужки, повідомили Reuters два джерела.
Це може означати розгортання європейських сил в Україні, незалежно від того, чи отримає Київ гарантії безпеки через вступ до НАТО - як він сподівається - або через двосторонні угоди.
"Навіть якби була гарантія безпеки від НАТО, звідки б узявся імпульс на місцях? Він був би європейським, тому наші армійські начальники вже готують плани, які європейські лідери могли б розглянути в майбутньому", - сказав високопосадовець з Європи.
Сили стримування можуть бути сформовані коаліцією з п'яти-восьми країн, сказав український чиновник. Зокрема, великі європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, могли б скласти основну частину сил.
Аналітики та офіційні особи дають різні оцінки чисельності таких сил, підкреслюючи, що багато чого залежатиме від їхньої конкретної місії. Деякі аналітики вважають, що доцільно створити близько 40 000 військовослужбовців.
За словами Франца-Штефана Гаді, австрійського військового фахівця з планування, який нині працює в Міжнародному інституті стратегічних досліджень, за схеми ротації, коли підрозділи готуються до розгортання і відновлюються після розгортання, у місії може бути задіяно близько 100 000 військовослужбовців у кожен момент часу.
"Це, безумовно, сильно розтягне європейські сухопутні війська", - сказав він.
Один із європейських чиновників із питань безпеки, виступаючи на умовах анонімності, також сказав, що може знадобитися до 100 000 військовослужбовців.
За словами Гаді, такі сили можуть бути сформовані, якщо деякі європейські країни скоротять інші місії, наприклад, з підтримання миру на Балканах.
Доповнення
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава наразі не розглядає можливість відправлення своїх військ та разом із президентом Зеленським планує обговорити шляхи об’єднання Заходу для підтримки України.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вказав, що Берлін, найімовірніше, зіграє свою роль у забезпеченні припинення вогню, але поки що надто рано говорити про те, які сили будуть потрібні.