Виділених грошей недостатньо для боротьби з кліматом: підсумки саміту COP29

Виділених грошей недостатньо для боротьби з кліматом: підсумки саміту COP29

Київ  •  УНН

 • 58040 перегляди

Read in English

На саміті COP29 багаті країни погодились виділяти щорічно $300 млрд до 2035 року бідним державам на боротьбу зі зміною клімату. Експерти та представники вразливих країн вважають цю суму недостатньою.

Учасники кліматичного саміту COP29 досягли угоди. На боротьбу зі зміною клімату багаті країни будуть давати бідним державам гроші, але їх недостатньо. Про це повідомляє Politico, пише УНН.

Деталі

Документ з'явився після кількох днів публічних та закритих взаємних звинувачень, а також переперелок між майже 200 країнами, представленими на зустрічі біля Каспійського моря.

Зокрема, у ніч на суботу найбільші економічні держави, включаючи США, Британію, ЄС та Китай, сперечалися про те, як і якими країнами будуть надані гроші. Після цього великі багаті країни погодилися збільшити пропозицію з 250 млрд доларів.

Як результат, у підсумковій угоді сказано, що багаті країни погодилися надавати не менше 300 млрд доларів на рік аж до 2035 року, щоб допомогти бідним країнам боротися зі зміною клімату.

Проте, як пише Politico, мінімум у розмірі 300 млрд доларів - це набагато менше трильйонів доларів, які знадобляться бідним і вразливим країнам, щоб протистояти постійному зростанню рівня моря, а також штормам, посухам і повеням, які згідно з декількома аналізами посилюються.

Існують інші способи залучення цих коштів. Наприклад, приватний капітал та торгівля вуглецевими кредитами, правила якої також досягли остаточної угоди у суботу. Однак представники бідних та вразливих країн, таких як Малаві, Маршаллові Острови та Мальдіви, заявили, що цієї суми просто недостатньо для задоволення їхніх потреб.

Ми побачили тут, на цьому кліматичному саміті, найгірший прояв опортунізму. Ми йдемо з невеликою частиною фінансування, якого гостро потребують вразливі до клімату країни. Це далеко не достатньо, але це початок,

заявила Тіна Стені, спецпредставник Маршаллових островів з питань клімату.

Фінансова угода також супроводжується купою невизначеності щодо остаточної суми, яку заплатить будь-яка багата країна. Це відбувається на тлі того, що обраний президент Дональд Трамп, який називає зміну клімату обманом, готується взяти на себе владу у Вашингтоні.

Водночас ЄС, який і так є найбільшим донорським блоком, очікує, що йому доведеться взяти на себе більшу частину тягаря, оскільки участь США скорочується.

Видання додало, що угода загалом відповідала очікуванням, встановленим у доповіді ООН минулого тижня.

Багаті країни на COP29 погодилися виділити на клімат більше після критики країн, що розвиваються23 лист. 2024, 13:46 • 24879 переглядiв