Багаті країни на COP29 погодилися виділити на клімат більше після критики країн, що розвиваються
Київ • УНН
На саміті COP29 ЄС, США та інші розвинені країни погодились збільшити фінансування кліматичних заходів до $300 млрд щорічно до 2035 року. Попередня пропозиція у $250 млрд була відхилена як недостатня.
Європейський Союз, США та інші багаті країни на саміті COP29 домовилися збільшити свою пропозицію щодо фінансування заходів з боротьби зі зміною клімату до 300 мільярдів доларів на рік до 2035 року, щоб допомогти країнам, що розвиваються, боротися зі зміною клімату, з посиланням на джерела в суботу, після того як попередня пропозиція була відхилена як образливо низька, повідомляє Reuters, пише УНН.
Деталі
Саміт мав завершитися у п'ятницю, але затягнувся, оскільки переговорники з майже 200 країн, які мають ухвалити угоду на основі консенсусу, намагалися досягти угоди щодо плану фінансування заходів щодо боротьби зі зміною клімату на наступне десятиліття.
Пропозиція про угоду обсягом 250 мільярдів доларів, підготовлена головуванням Азербайджану на COP29 у п'ятницю, була сприйнята країнами, що розвиваються, як вкрай недостатня.
Неясно, чи була переглянута позиція багатих країн офіційно доведена до відома країн, що розвиваються, на зустрічі в столиці Азербайджану Баку, і чи буде цього достатньо, щоб заручитися їхньою підтримкою.
Переговори COP29 оголили розбіжності між багатими урядами, обмеженими жорсткими внутрішніми бюджетами, та країнами, що розвиваються, враженими стрімко зростаючими витратами на шторми, повені та посухи, викликані зміною клімату, зазначає видання.