Україна представила амбітний кліматичний план на COP29: що пообіцяли світу
Київ • УНН
На кліматичній конференції ООН COP29 Україна зобов'язалась скоротити викиди на 65% до 2030 року. План передбачає інвестиції у 78 млрд доларів та збільшення частки відновлюваної енергетики до 27%.
У рамках реалізації екологічних ініціатив на Міжнародній кліматичній конференції ООН COP29 Україна представила Національний план, який містить зобов’язання скоротити викиди парникових газів на 65% до 2030 року у порівнянні з 1990 роком та досягнути 27% частки відновлюваних джерел енергії в загальному енергоспоживанні. Про це УНН пише з посиланням на Міністерство економіки України.
Деталі
Під час кліматичної конференції ООН COP29, що проходить в Баку з 11 по 22 листопада 2024 року, заступник міністра економіки Андрій Телюпа представив український Національний план з енергетики та клімату (НПЕК). План містить 140 конкретних заходів та встановлює амбітні цілі: скорочення викидів парникових газів на 65% до 2030 року у порівнянні з 1990 роком та досягнення 27% частки відновлюваних джерел енергії в загальному енергоспоживанні.
Також він презентував масштабний інвестиційний портфель, розроблений для втілення цілей НПЕК. Він включає 260 проєктів на суму близько 50 млрд доларів та 140 проєктів державних інвестицій вартістю 28 млрд доларів. На підтримку впровадження плану створено інституційну структуру: Офіс зеленого переходу при Мінекономіки та міжвідомчу робочу групу. Планується, що перші пілотні проєкти будуть представлені на Конференції з відновлення України у 2025 році.
Також в межах COP29 обговорили ролі циркулярної економіки у досягненні кліматичних цілей. Заступник міністра економіки наголосив, що український уряд налаштований відбудовувати країну за принципом "build back better" ("відбудувати краще"), і тому ставить циркулярну економіку та ресурсоефективність у центр своєї стратегії промислового розвитку. Це передбачає перехід від лінійних моделей виробництва та споживання до циркулярних, що не лише зменшує споживання ресурсів, відходи та забруднення, але й сприяє інклюзивному та сталому промисловому розвитку.
Нагадаємо
Велика Британія зобов'язалася скоротити викиди парникових газів на 81% до 2035 року порівняно з 1990 роком. Прем'єр-міністр Кейр Стармер представив цю мету на конференції ООН зі зміни клімату в Баку.