Військові біля кордону з Білоруссю готові реагувати на спроби диверсантів прорватися в Україну під виглядом мігрантів - "61 опєбр"
Київ • УНН
КИЇВ. 14 листопада. УНН. Військовослужбовці 61-ї окремої піхотної єгерської бригади, які виконують завдання вздовж ділянки кордону з Білоруссю, жодним чином не будуть застосовувати зброю проти мігрантів на кордоні. Однак, під таких можуть маскуватися диверсанти. Таку заяву зробили у бригаді сьогодні, пише УНН.
Цитата:
“Деякі видання невірно подали та поширили наше повідомлення від 13 листопада 2021 року. Військовослужбовці 61 опєбр жодним чином не будуть застосовувати зброю проти мігрантів. Разом з тим, під виглядом мігрантів можуть проникати диверсійно розвідувальні групи противника і саме для боротьби з ними призначена наша військова частина”, — йдеться в повідомленні.
Що було раніше
13 листопада 61-а окрема піхотна єгерська бригада заявила, що підрозділи 61 опєбр виконують свої завдання вздовж ділянки державного кордону з Республікою Білорусь і жодні інші особи, які можуть маскуватися під мігрантів, не потраплять на територію України. “Вони просто будуть знищені нашими підрозділами”, — зазначалося тоді в повідомленні.
Доповнення
Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомляв, що вогнепальна зброя — це не інструмент в боротьбі з міграційною кризою.
Секретар Ради безпеки і оборони Олексій Данілов заявляв, що військові не можуть відкривати вогонь у разі прориву українського кордону мігрантами.
Контекст
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.
У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.