У КНДІСЕ розповіли про комплектування ракет Х-69, які росіяни запускають по Україні

У КНДІСЕ розповіли про комплектування ракет Х-69, які росіяни запускають по Україні

Київ  •  УНН

 • 18190 перегляди

Read in English

Експерти КНДІСЕ виявили, що російська ракета Х-69 створена з компонентів різних типів озброєння. У складі ракети знайдено іноземні деталі з США, Німеччини, Тайваню, Китаю та Малайзії.

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз встановили, що російські ракети Х-69, якими окупанти бʼють по Україні, створені з кількох видів озброєння і мають іноземні комплектуючі. Про це розповів керівник лабораторії військових досліджень Андрій Кульчицький, пише УНН.

росіяни зібрали ракету на основі того, що було в них в наявності – (ракет типу -ред.) Іскандер, Іскандерк-К,  Калібр, Х-101. Всі елементи скомпонували, зробили сучасний корпус, попрацювали з навігаційним начинням і зʼявилась така ракета

- розповів Кульчицький в ефірі «Ми-Україна».

КНДІСЕ вивчає російське озброєння, яке окупанти використовують проти України. Спеціалісти досліджують зокрема ракети та ударні БПЛА, тому ракети типу Х-69 не стали виключенням. Саме ними росіяни завдавали ударів  з акваторії Чорного моря по Одещині у ніч проти 5 листопада. Ці ракети застосовувалися ворогом і по Києву і у квітні вдарили по  Трипільській ТЕЦ.

У КНДІСЕ зазначили, що під час вивчення ракет Х-69 зʼясувалося, що вони містять іноземні комплектуючі. Кульчицький розповів, що були виявлені деталі, виготовлені у США, Німеччині, Тайвані, Китаї та Малайзії.

Ракета Х-69 – це покращена версія Х-59. Маса її бойової частини 300 кг. Її запускають не зі стратегічної авіації, а з літаків Су, а дальність польоту складає майже 400 км.

Х-69 є вкрай небезпечною, бо летить на низькій висоті і на високій швидкості близько 800 км/год. Проте українським військовим все ж вдається ці ракети збивати.

Додамо

росіяни постійно намагаються модифікувати та модернізувати всі наявні у них типи ракет та дронів, які застосовують для атак по Україні. Фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз у коментарі УНН розповіли, про які саме особливості йдеться та яку роль відіграють західні комплектуючі у змінах ворожої зброї.