Туреччина готує новий закон про "іноагентів" з тюремним терміном до 7 років

Туреччина готує новий закон про "іноагентів" з тюремним терміном до 7 років

Київ  •  УНН

14:21 • 10667 перегляди

Read in English

Турецький парламент розгляне законопроєкт про боротьбу з іноземним впливом, що передбачає до 7 років ув'язнення. Громадянське суспільство та медіагрупи стурбовані можливим використанням закону для придушення критики влади.

Туреччина збирається запровадити новий закон про боротьбу з іноземним впливом на процеси, які можуть завдати шкоди національним інтересам. Такі наміри Анкара викликали занепокоєння громадянського суспільства і медіагруп тим, що його буде використано для придушення інакомислення, пише агенство Bloomberg, передає УНН

Деталі

Закон обговорюватимуть у парламенті країни найближчими днями. Він, як повідомляється, спрямований на припинення діяльності тих, хто працює проти "безпеки держави, її внутрішніх або зовнішніх політичних інтересів" під впливом або за наказом іноземної держави або організації. Згідно із законопроєктом, з яким ознайомилося агентство Bloomberg, покарання за поручення цього закону може сягати семи років позбавлення волі.

Цей крок є частиною ширшого судового пакета, запропонованого партією AK президента Реджепа Таїпа Ердогана, і нагадує закон про іноземних агентів , ухвалений нещодавно в Грузії, що спричинив осуд з боку західних країн і масові протести. У росії існує аналогічний механізм придушення внутрішньої критики вказує Bloomberg.

Конституційний суд Грузії відмовився призупинити "закон про іноагентів"10 жовтня 2024, 06:31 • 11022 перегляди

Судові експерти та журналісти висловили стурбованість двозначністю і широтою формулювань закону. За їхніми словами, політичні інтереси Туреччини можуть змінюватися, і влада може використовувати цю невизначеність для придушення будь-якої критики на адресу уряду.

Останніми роками Ердоган і його уряд обмежують свободу слова за допомогою різних законів, і тисячі людей опинилися під вартою або в суді за звинуваченням в образі президента відтоді, як він обійняв цю посаду десять років тому.

Відповідно до закону про "дезінформацію", ухваленого два роки тому, поширення неправдивої інформації про безпеку Туреччини, громадський порядок або загальний добробут може призвести до тюремного ув'язнення строком до трьох років. Критики, включно з головною опозиційною партією, назвали цей документ  "законопроектом про цензуру ", заявивши, що його широкі формулювання дають владі право переслідувати будь-кого, хто відхиляється від офіційної версії.

Десятки медіагруп опублікували заяви, в яких виступили проти закону про іноземний вплив і закликали до його скасування.

У доповіді Комітету із захисту журналістів 2023 року Туреччина посіла 10-те місце у світі за кількістю ув'язнених журналістів, хоча за останнє десятиліття вона неодноразово посідала перше місце.

Індія блокує вступ Туреччини до БРІКС – Bild24 жовтня 2024, 21:53 • 19430 переглядiв