Третій міністр оборони Китаю поспіль потрапив під розслідування через корупцію

Третій міністр оборони Китаю поспіль потрапив під розслідування через корупцію

Київ  •  УНН

 • 15019 перегляди

Read in English

Китай почав розслідування щодо міністра оборони Дун Цзюня за підозрою в корупції. Це вже третій поспіль глава оборонного відомства КНР, який опинився під слідством через корупцію.

Китай почав розслідування щодо свого міністра оборони у зв'язку з останнім корупційним скандалом, що торкнувся верхівки Народно-визвольної армії країни, з посиланням на нинішніх і колишніх офіційних осіб США, знайомих з ситуацією, повідомляє Financial Times, пише УНН.

Деталі

За словами американських чиновників, адмірал Дун Цзюнь, призначений у грудні 2023 року після звільнення його попередника за корупцію, перебуває під слідством у межах більш широкого розслідування хабарництва в НВАК.

Він є третім поспіль чинним або колишнім міністром оборони, який перебуває під слідством за передбачувану корупцію.

Дун змінив генерала Лі Шанфу, який був усунений з посади лише через сім місяців роботи. Обидва були призначені главою КНР Сі Цзіньпіном.

Офіційні особи США повідомляли тоді, що Лі перебуває під слідством за корупцію. Лі змінив Вей Фенхе, який також перебував під слідством за корупцію після того, як пішов у відставку.

Офіційні особи США заявили, що Сі проводить хвилю розслідувань щодо НВАК, яка зловила Дуна. Поки неясно, які саме звинувачення в корупції йому висунуті.

Ця новина з'явилася через тиждень після того, як Дун відвідав азіатську оборонну зустріч у Лаосі, де відмовився зустрітися з міністром оборони США Ллойдом Остіном, що Остін назвав "прикрим".

Голова Пентагону заявив, що Китай відмовився від зустрічі під час його візиту до Азії21 лист. 2024, 07:00 • 16776 переглядiв

Вперше вони зустрілися в Сінгапурі в травні на оборонному форумі IISS Shangri-La Dialogue в межах першої значущої зустрічі на рівні міністрів між двома військовими з листопада 2022 року.

Міністерство оборони Китаю звинуватило США у відмові, заявивши, що Вашингтон несе "виключну відповідальність", оскільки нещодавно схвалив пакет озброєнь для Тайваню, який вперше включав в себе передові ракети класу "земля-повітря".

Суперечка виникла через кілька днів після того, як президент США Джо Байден і Сі зустрілися на форумі Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Перу і підтвердили, що їхні військові повинні продовжувати підтримувати прямий зв'язок.

Китай закрив військові канали зв'язку зі США в серпні 2022 року після того, як Ненсі Пелосі стала першим спікером Палати представників США, який відвідав Тайвань за 25 років.

Сі погодився відновити канали, коли провів саміт з Байденом в Сан-Франциско рік тому, що відкрило дорогу для зустрічі Дуна і Остіна.

Представник міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін в середу відкинула повідомлення про розслідування щодо Дуна як "ловлю вітру і тіней", припустивши, що твердження були необгрунтованими.

Розслідування щодо Дуна свідчить про те, що Сі розширює розслідування корупції в НВАК. Окрім відсторонення двох попередників міністра оборони, глава Китаю раніше відсторонив двох офіцерів, які очолювали ракетні війська НВАК і курували китайську програму ядерної зброї.

Крістофер Джонсон, колишній провідний аналітик ЦРУ по Китаю, який тепер очолює консалтингову компанію з ризиків China Strategies Group, сказав, що ця подія викликала стурбованість з приводу того, як Сі вибирав міністрів оборони.

"У 2018 році Сі порушив традицію, призначивши на цю посаду Вея з ракетних військ НВАК замість генерала армії. З Дуном, військовослужбовцем ВМС, військові запевнили Сі, що перевірка була бездоганною після чотиримісячних пошуків, - сказав Джонсон. - Так що Сі залишається тільки гадати, який куточок НВАК не корумпований?"

У 2022 році Сі також усунув з посади Цінь Гана, якого він призначив міністром закордонних справ, після повідомлень про його позашлюбний зв'язок з китаянкою в США.

Американські військові офіцери і посадові особи припустили, що розслідування щодо НВАК підривають довіру Сі до його армії і піднімають питання про те, чи зможе вона розвинути здатність вторгнутися на Тайвань до 2027 року, пише видання.

На відміну від ролі міністра оборони в уряді США, Міністр оборони в Китаї не є найвпливовішою військовою фігурою в китайській системі, яку очолюють заступники голови Центральної військової комісії (ЦВК). Натомість міністр оборони виступає обличчям НВАК на міжнародній арені.

На початку цього року Дун не був призначений до ЦВК, як очікувалося, у незвичному розвитку подій, що викликало питання про його перебування на цій посаді.