«Треба більш детально вивчати». Очільниця АРМА Дума просить антикорупційних експертів не критикувати її роботу

«Треба більш детально вивчати». Очільниця АРМА Дума просить антикорупційних експертів не критикувати її роботу

Київ  •  УНН

 • 123904 перегляди

Read in English

Олена Дума відреагувала на критику TI Ukraine щодо затримок у виборі управителів для арештованих активів. Керівниця АРМА заявила, що експерти недостатньо вивчають ситуацію та запропонувала їм звертатися безпосередньо до агентства.

Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума спробувала виправдатися за затримки у виборі управителів для арештованих активів і попросила антикорупційних експертів Transparency International Ukraine не критикувати її роботу і АРМА, пише УНН.

Деталі

Олена Дума у своєму тг-каналі поскаржилася на критику від експертів ТI Ukraine щодо того, що АРМА довго обирає управителів для активів. Однак, замість пояснень щодо затримок вона вказала, що експертам нібито бракує розуміння ситуації, й запропонувала їм звертатися безпосередньо до АРМА для отримання пояснень. На її думку, міжнародні експерти "недостатньо детально вивчають кейси", і це призводить до критики агентства.

Про конкретні кейси. Рекомендую експертам ТІ Ukraine більш детально вивчати та звертатися до АРМА щодо підстав, а не просто критикувати. Коли експерти TI Ukraine детально розберуться з наведеними кейсами, стане зрозуміло, що Агентство стикнулося із скасуванням арештів, необхідністю додаткових заходів, звернень та контролюючих перевірок тощо

- написала вона.

Окрім того голова АРМА поскаржилася, що агентство протягом року не отримало жодної міжнародної технічної допомоги для підтримки своєї діяльності.

Проте, виправдання Олени Думи виглядають як чергова спроба перекласти відповідальність на інші організації та уникнути критики за затягування процесів і низьку ефективність управління активами. Це питання стає ще більш актуальним на фоні значних ресурсів, які держава виділяє на підтримку діяльності АРМА, і суспільних очікувань щодо ефективного управління арештованими активами.

Нагадаємо

Transparency International Ukraine нещодавно у своєму звіті розкритикувало АРМА за неповний і з численними недоліками реєстр арештованого майна. Антикорупційні експерти рекомендували агентству попрацювати на його наповненням.

До того ж, ТІ Ukraine регулярно критикує АРМА за низьку ефективність у відборі управителів для активів.

Загалом же АРМА досить часто критикують за те, що під керівництвом Олени Думи агентство починає діяти тільки після тиску громадськості та розголосу в медіа. Однією з головних причин для таких дій, на думку експертів, є можливі корупційні мотиви. Зокрема, експерт з питань безпеки Сергій Шабовта заявив, що Агентство з розшуку і менеджменту активів – це інструмент "корупції і розкрадання".

Окрім того, виникають сумніви щодо політичної незалежності керівництва АРМА. Зокрема, нещодавно стало відомо про можливі кулуарні домовленості, що мають місце в АРМА під керівництвом Олени Думи. За інформацією поінформованих джерел УНН, близький соратник колишнього заступника глави адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова – юрист та екснардеп Валерій Писаренко регулярно приїздить у центральний офіс АРМА у Києві на зустрічі особисто з Оленою Думою. Мета його візиті нібито полягає в обговоренні передачі великих арештованих активів на користь певних впливових осіб, зокрема Юлії Тимошенко. Серед таких активів опинився, наприклад, столичний ТРЦ "Гулівер".

Відразу після публікації цього матеріалу в АРМА поспішили відмежуватися від цих візитів. Заявили, що у журналі відвідувачів з прізвищем і ім’ям Валерій Писаренко немає, а Олена Дума взагалі "не знайома" з екснардепом.

Однак, забули вказати, що в їхній головний офіс можна увійти ще через чотири "чорні" входи та залізти через вікно по через двом пожежним драбинам, на яких немає журналів відвідувань та охорони.

Загалом же, заяви про непрозору та неефективну роботу АРМА та його очільниці Олени Думи звучали вже неодноразово. На сайті Кабінету міністрів України навіть з’явилася петиція з закликом звільнити Олену Думу з посади через її ймовірні зв’язки з проросійськими політиками та неефективне управління арештованими активами.