Трамп застосував повноваження воєнного часу для збільшення видобутку корисних копалин у США
Київ • УНН
Дональд Трамп застосував закон воєнного часу для збільшення видобутку корисних копалин у США. Це робиться для зниження залежності від Китаю та стимулювання внутрішньої гірничодобувної промисловості.

Президент США Дональд Трамп застосував повноваження воєнного часу в межах масштабних зусиль зі збільшення видобутку корисних копалин у США та зменшення залежності країни від Китаю в плані критично важливих ресурсів, повідомляє Financial Times, пише УНН.
Деталі
У четвер президент США підписав указ, який наказує використовувати Закон про виробництво оборонної продукції для мобілізації промисловості та розширення внутрішнього видобутку корисних копалин з міркувань національної безпеки.
Указ також наказує американському уряду оптимізувати видачу дозволів на проєкти та надавати кредити для стимулювання внутрішньої гірничодобувної промисловості.
Виступаючи в Білому домі в четвер, Трамп сказав, що указ "різко збільшить видобуток критично важливих корисних копалин і рідкоземельних металів".
Директива, яка була передбачена у зверненні Трампа до Конгресу цього місяця, є частиною широкомасштабних зусиль президента з "відлучення" США від залежності від Китаю, який домінує в ланцюгах поставок багатьох критично важливих корисних копалин, які західні уряди прагнуть отримати, пише видання.
Адміністрація Трампа вже почала переговори з Демократичною Республікою Конго про доступ до її корисних копалин, а погрози президента щодо взяття Гренландії під контроль, як зазначає видання, частково зумовлені бажанням отримати доступ до її рідкоземельних металів.
Трамп заявив у четвер, що заморожену угоду про доступ до українських корисних копалин буде підписано "дуже скоро".
"Це велика справа в цій країні, і, як ви знаєте, ми також підписуємо угоди в різних місцях, щоб розблокувати рідкоземельні метали та мінерали та багато іншого по всьому світу, але зокрема в Україні", - сказав він.
Президент США виступив перед підписанням давно обіцяного указу про "початок ліквідації" міністерства освіти США.
Трамп запустив процедуру ліквідації Міністерства освіти США21.03.2025, 02:34 • 15015 переглядiв
За словами представника Білого дому, у четвер було видано указ, який наказує федеральним агентствам скласти список проєктів, які очікують на схвалення, "щоб прискорити [їх] розгляд і просування". Це також дозволить їм віддавати пріоритет федеральним землям для видобутку корисних копалин порівняно з іншими видами використання та надавати кредити на нові проєкти через Міжнародну корпорацію з фінансування розвитку США.
Рішення привітала гірничодобувна промисловість США.
Доповнення
Застосувавши Закон про виробництво оборонної продукції, ухвалений у 1950 році після початку Корейської війни, президент США може мобілізувати вітчизняну промисловість для постачання матеріалів, які вважаються критично важливими для національної оборони.
Трамп раніше припускав, що закон спрямований проти бізнесу, але застосовував його кілька разів у свій перший термін. Після тиску з боку законодавців і посадових осіб у галузі охорони здоров'я він використав його для прискорення виробництва апаратів штучної вентиляції легень і засобів індивідуального захисту в березні 2020 року під час пандемії COVID-19, але зазнав критики за те, що не використав його повноваження раніше.
Колишній президент США Джо Байден також застосовував цей закон кілька разів, у тому числі для вирішення проблеми нестачі дитячого харчування та збільшення видобутку корисних копалин, що мають вирішальне значення для переходу на "зелену енергію".
Китай займає домінуюче становище в багатьох ланцюгах поставок корисних копалин. Навіть там, де Китай не домінує у видобутку металу, він часто є великим гравцем у його переробці - як у випадку з літієм, який використовується в батареях.
США, як зазначено, є великим імпортером металів, включаючи мідь і алюміній, які мають широкий спектр застосування, від будівництва до енергетики і технологій, а також менш відомих, таких як рідкоземельні метали, які використовуються в оборонному та автомобільному секторах.
За даними JPMorgan, США імпортують близько 80 відсотків необхідного їм алюмінію, більша частина якого надходить з Канади. За даними ING Bank, США також імпортують майже половину споживаної міді.