Польща хоче перепродати вакцину від COVID-19, зокрема й Україні, але дати немає

Польща хоче перепродати вакцину від COVID-19, зокрема й Україні, але дати немає

Київ  •  УНН

 • 17395 перегляди

КИЇВ. 19 лютого. УНН. Польща закупила 20 мільйонів вакцин AstraZeneca, у тому числі 4 мільйони для перепродажу. Вакцини будуть перепродані в країни "Східного партнерства", такі як Україна, Грузія, або ж Албанія, а також країни на західних Балканах, але поки не відомо, коли це станеться. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Польщі Томаш Мілковський, передає УНН з посиланням на Onet.pl.

Цитата:

“Точної дати перепродажу цих доз поки немає. Були очікування, що це станеться e квітні. Ми ухвалимо рішення після отримання графіка поставок на другий квартал від всіх компаній, включаючи Johnson & Johnson і CureVac. Ми зробимо це, коли... у нас буде цих доз більше, ніж можливостей вакцинації людей в Польщі”, - пояснив Мілковський.

Деталі

Заступник міністра зазначив, що спочатку передбачалася поставка всіх доз вакцини AstraZeneca у першій половині року.

“Зараз від цієї компанії немає підтвердження, скільки доз буде передано нам у 2-му кварталі, але, швидше за все, договір не буде завершено у 2-му кварталі цього року”, — додав він.

Що було раніше

Тижнем раніше віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс оголосив, що Європейська комісія допомагає Польщі в перепродажі 1,2 млн доз вакцини AstraZeneca Україні.

Нагадаємо, що перші партії вакцини від коронавірусу, розробленої спільно компанією AstraZeneca і Оксфордським університетом, прибули до Польщі 6 лютого.

Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні

Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.

Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.

Угода України з Sinovac проводиться через компанію-посередника в Україні “Лекхім”, яку вибрав сам виробник. Раніше агентство Reuters з посиланням на лист імпортера повідомило, що "Лекхім" просив українську владу про дозвіл відкласти перші поставки вакцин до квітня, посилаючись на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізніше ухвалення українським парламентом спеціального закону про реєстрацію вакцин.

Тим часом міністр охорони здоров'я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.

Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.

Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.

На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.

Наразі на реєстрації в Україні перебувають вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech, Oxford/AstraZeneca та Sinovac.

Старт вакцинації в Україні очікується до кінця поточного тижня - по 21 лютого.

Варто відзначити, Національне антикорупційне бюро повідомило, що в лютому почало розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19.