Партнер Sinovac має намір затримати поставки вакцини від COVID-19 до України - Reuters

Партнер Sinovac має намір затримати поставки вакцини від COVID-19 до України - Reuters

Київ  •  УНН

 • 27445 перегляди

КИЇВ. 9 лютого. УНН. План України щодо розгортання вакцини від коронавірусу китайського виробника Sinovac з наступного місяця може бути відкладений через нормативні обмеження. Про це пише Reuters з посиланням на лист імпортера, компанії "Лекхім", передає УНН.

Деталі

У листі від 3 лютого, доступ до якого отримав Reuters, "Лекхім" просив українську владу про дозвіл відкласти перші поставки вакцин до квітня, посилаючись на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізніше прийняття українським парламентом спеціального закону про реєстрацію вакцин.

"Наслідками цих подій стали затримка узгодження графіка поставок між ВАТ "Лекхім" і компанією Sinovac Biotech і перенесення термінів поставки вакцини в Україну", - йдеться в листі.

Повідомляється, що компанія-посередник, яка уклала угоду з постачання 1,9 мільйона доз уряду України з березня, також написала, що хотіла б змінити спосіб вимірювання встановленого коефіцієнта ефективності вакцини, рівного 70%, але не пов'язала це зі своїм запитом про відстрочку.

Ефективність вакцини

Так, показники ефективності вакцини Sinovac варіювалися при тестуванні в декількох країнах. У більш масштабних випробуваннях в Бразилії було виявлено, що її ефективність проти COVID-19 становить 50,65%, в менш масштабних, в Туреччині - 91,25%.

Змінні дані підняли питання про те, чи схвалить Україна Sinovac. В угоді Лекхима з урядом України говорилося, що вакцина повинна бути не менше ніж на 70% ефективною проти хвороби COVID-19.

Але запропоноване нове формулювання угоди буде включати в себе 70% пацієнтів з легкими симптомами, йдеться в листі. У новому формулюванні також буде вилучено посилання на дані про ефективність, які повинні бути підтверджені виробником.

"Лекхім написав листа з проханням відкласти терміни доставки... Вони також просять змінити умови ефективності", - повідомив Reuters джерело в Міністерстві охорони здоров'я, додавши, що "можуть виникнути проблеми" з дотриманням критеріїв ефективності.

Лист також було направлено в агентство "Медзакупвлі України".

Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні

Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують в МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.

Угода проводиться через компанію-посередника в Україні "Лекхім", яку вибрав сам виробник.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов раніше заявляв, що в лютому Україна повинна отримати 700 тис. доз китайської вакцини Sinovac.

Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.

У той же час Україна приєдналася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 млн доз вакцини від COVID-19 з ініціативи COVAX. Очікується, що безкоштовно.

На сьогодні відомо, що в Україні повинні поставити 117 тис. Доз вакцин компанії Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. Крім того очікується, що в рамках глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн ​​доз вакцин компанії AstraZeneca.

Старт вакцинації в Україні очікується в середині лютого.