НАБУ почало розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19
Київ • УНН
КИЇВ. 10 лютого. УНН. Національне антикорупційне бюро у лютому почало розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19. Про це під час брифінгу у середу, 10 лютого, сказав заступник голови САП Максим Грищук, передає кореспондент УНН.
Цитата:
“Без прізвищ, знову ж таки. НАБУ дійсно розпочало розслідування. Це розслідування розпочате в лютому, тобто, ми буквально кілька днів тому тільки це розпочали. Розслідується стосовно закупівлі вакцин. Без деталей, без назв, це є судова таємниця, на даний час досудового розслідування”, - сказав Максим Грищук.
Так він відповів на запитання журналіста, "чи розслідує НАБУ підозру у зловживанні службовим становищем міністром охорони здоров’я Максимом Степановим, у зв'язку з нібито заблокованими ним іншими угодами про закупівлю вакцин проти коронавірусу на користь підписання угоди з “Лекхімом” про вакцину Sinovac", а також про штучне завищення вартості вакцини.
Доповнення
Напередодні Reuters з посиланням на лист імпортера, компанії "Лекхім", повідомило, що план України щодо розгортання вакцини від коронавірусу китайського виробника Sinovac з наступного місяця може бути відкладений через нормативні обмеження.
Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.
Міністр охорони здоров'я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.
Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Старт вакцинації в Україні очікується у середині лютого.