Найдосконаліший метеорологічний супутник Європи вже працює: обіцяють швидкі прогнози погоди
Київ • УНН
Meteosat-12 - перший геостаціонарний супутник третього покоління введено в експлуатацію. Він забезпечить точніші прогнози погоди та зможе відстежувати блискавки в реальному часі протягом наступних 20 років.
Перший з геостаціонарних супутників Meteosat третього покоління (MTG) Meteosat-12 - введено у експлуатацію. Очікується поштовх до більш точного та швидкого прогнозування при загрозі екстремальних погодних умов.
Передає УНН із посиланням на пресслужбу World Meteorological Organization (WMO).
Деталі
Перший європейський супутник третього покоління для надшвидкого прогнозування погоди та вивчення атмосфери повністю готовий до роботи.
MTG-I1, перейменований на Meteosat-12, створений у співпраці між Європейським космічним агентством та Eumetsat, європейською організацією з управління метеорологічними супутниками.
Починаючи з 4 грудня, Eumetsat надаватиме дані з усіх приладів на борту супутника. Як випливає з пояснення Супутники MTG забезпечать безперервність даних для прогнозу погоди з геостаціонарної орбіти протягом наступних 20 років.
Meteosat - одна з найскладніших метеорологічних супутникових систем, коли-небудь створених
Новий супутник значно розширює можливості отримання метеорологічних зображень і дає абсолютно нові можливості вимірювання для отримання зображень блискавок майже в реальному часі, що є абсолютно новим для європейських метеорологічних супутників.
Довідково
Meteosat-12 оснащений службою збору і ретрансляції даних (DCS) і транспондером геостаціонарної пошуково-рятувальної ретрансляції (GEOSAR).
DCS збирає спостереження і дані про навколишнє середовище з наземних метеорологічних платформ, що перебувають у її полі зору, а потім передає їх у наземний сегмент MTG. Транспондер ГССПС приймає сигнали від аварійних радіомаяків, що перебувають у його полі зору, і передає їх рятувальним службам.
Крім значного поліпшення метеорологічних супутникових зображень у Європі, Meteosat-12 поліпшить можливості спостереження в Африці, де спостереження in-situ або інші методи дистанційного зондування практично недоступні. Сканер високої роздільної здатності разом із функцією виявлення блискавок стане великим поліпшенням для африканських метеорологічних служб у їхньому оперативному прогнозуванні погоди.
Доповнення
Meteosat 12 робить внесок у кілька запитаних удосконалень документа "Концепція Інтегрованої глобальної системи спостережень ВМО (ІГСНО) до 2040 року", в якому визначено цілі високого рівня, що визначатимуть розвиток глобальної мережі спостережень у найближчі десятиліття.