МЗС: українські моряки мають статус військовополонених
Київ • УНН
КИЇВ. 26 листопада. УНН. Статус захоплених екіпажів в Азовському морі має розглядатись відповідно до Женевської конвенції як військовополонених. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками брифінгу для дипломатичного корпусу у зв’язку з черговим актом агресії Росії проти України, передає кореспондент УНН.
“Дуже важливо, щоб весь цивілізований світ не обмежувався формальними і неформальними заявами, сильними чи дуже сильними, а вживав необхідних заходів проти Росії”, — сказав міністр.
За його словами, МЗС інтенсивно веде переговори з усіма друзями і партнерами України, закликаючи їх застосовувати всі заходи і важелі з метою звільнення українських моряків і суден.
“Відповідно до міжнародного права, статус захоплених екіпажів має розглядатись відповідно до Женевської конвенції 1949 року, тому наші моряки є військовополоненими”, — сказав Клімкін.
МЗС також веде переговори з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста для того, щоб він включився негайно для моніторингу як стану моряків, так і їх звільнення.
Як повідомляв УНН, у МЗС України заявили про збройний напад та захоплення українських військових катерів "Бердянськ", "Нікополь" та буксира "Яни Капу", які здійснювали морський перехід з порту Одеса до порту Маріуполь, а також поранення та захоплення у полон членів їхніх екіпажів і висловили з приводу цього категоричний протест Російській Федерації, вказавши, що це є черговим актом збройної агресії РФ проти України. Українська сторона заявляла про шістьох поранених військових, двоє з яких - тяжко.
У ніч з 25 на 26 листопада було екстрено скликано засідання РНБО, на якому у зв'язку з ескалацією в Азовському морі було запропоновано ввести воєнний стан на два місяці.
ВР розгляне рішення про запровадження воєнного стану на позачерговому засіданні у понеділок, 26 листопада, яке скликано на 16:00.
Збройні сили України привели в повну боєготовність.
Через ескалацію в Азовському морі також закликали провести екстренне засідання Радбезу ООН.