Для людей з порушеннями зору
Мексика представила план протидії китайському імпорту на тлі тиску США

Мексика представила план протидії китайському імпорту на тлі тиску США

Київ  •  УНН

 • 24771 перегляди

Read in English

Уряд Мексики розробив план скорочення торгового дефіциту з Китаєм, який досяг $105 млрд у 2023 році. План передбачає збільшення внутрішнього виробництва та залучення інвестицій для зменшення залежності від китайського імпорту.

Уряд Мексики представив план скорочення дефіциту торгового балансу з Китаєм. План з’явився в той час, коли Мексика намагається протистояти заявам США стосовно того, що "Мексика дозволяє китайським товарам" здійснювати транзит через країну до США.

Передає УНН із посиланням на FT.

Президент Мексики Клаудія Шейнбаум оприлюднила план збільшення внутрішнього виробництва та скорочення імпорту.  Уряд країни представив план скорочення дефіциту торгового балансу з Китаєм і залучення інвестицій.

Шейнбаум окресилила це рішення "Планом Мексики". Йдеться про спробу збільшити національне виробництво в секторах від текстилю до автомобілів і скоротити дефіцит торгівлі з Китаєм, який зріс до $105 млрд у 2023 році.

"Мексиканська Америка" звучить непогано: президентка Мексики відповіла Трампу08.01.25, 22:02 • 24226 переглядiв

"Доведено, що це одна з найкращих торговельних угод в історії, вона принесла користь трьом країнам. Це єдиний спосіб, яким ми можемо конкурувати з азійськими країнами, зокрема з Китаєм - повідомила Шейнбаум бізнес-лідерам на заході в Національному антропологічному музеї. 

Раніше представники Трампа висловлювали стурбованість зростанням ролі Китаю в економіці Мексики. 

Донедавна в Мексиці мало публічних дебатів щодо ролі Китаю в її економіці, оскільки інвестиції та торгівля зростали швидше після пандемії Covid-19. Дефіцит торгівлі з Пекіном також зріс до 38% ВВП.

Юань впав до 16-місячного мінімуму через можливі високі тарифи Трампа на китайські товари08.01.25, 19:08 • 26218 переглядiв

Щоб протистояти цьому, Шейнбаум потрібно буде залучити інвестиції, подолавши невизначеність, створену як Трампом, так і внутрішньою програмою її уряду, пише Financial Times.

Довідково

Відносини між Сполученими Штатами та Китаєм залишаються напруженими, оскільки політичний тиск з метою конфронтації зростає. На відміну від військового та ідеологічного конфлікту, що характеризував холодну війну 20-го століття, сьогоднішнє суперництво між Сполученими Штатами та Китаєм зосереджено на питаннях, пов'язаних із технологіями та торгівлею в ключових глобальних секторах.

Нові правила експорту чіпів ШІ від адміністрації Байдена викликали суперечки в галузі13.01.25, 15:12 • 21985 переглядiв

За останнє десятиліття відносини зі співробітництва перетворилися на конкурентні, внаслідок чого Китай став противником, а не партнером. Оскільки Сполучені Штати і Китай просувають свої концепції управління, багатостороння співпраця відкриває шлях до зниження напруженості.

Китай будує баржі, які можуть зіграти вирішальну роль при спробі вторгнення на Тайвань13.01.25, 16:27 • 22139 переглядiв