Європейські міністри збираються у Варшаві для обговорення України, Трампа та безпеки

Європейські міністри збираються у Варшаві для обговорення України, Трампа та безпеки

Київ  •  УНН

 • 15812 перегляди

Read in English

Міністри закордонних справ шести великих європейських держав зустрінуться у Варшаві для обговорення війни в Україні та безпеки Європи. На порядку денному також питання можливого повернення Трампа до влади у США.

Війна рф проти України, повернення Дональда Трампа до влади у США та європейська безпека домінуватимуть у переговорах, які міністри закордонних справ шести великих європейських країн проведуть у Варшаві у вівторок, пише УНН з посиланням на France 24.

Деталі

У зустрічі візьмуть участь міністри з Німеччини, Франції, Італії та Польщі, а Девід Леммі з Великої Британії та Мануель Альбарес з Іспанії візьмуть участь по відеозв'язку.

У Варшаві, де переговори відбудуться після зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, "обговорюватимуться можливі рішення у світлі цих драматичних подій з того боку нашого східного кордону і з того боку Атлантики", заявив у понеділок міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, який приймає зустріч.

З огляду на те, що російське вторгнення в Україну майже три роки тому і повернення Трампа до влади загрожує радикальною зміною політики США, на переговорах також обговорюватиметься "європейська оборонна ідентичність та способи її зміцнення", повідомив представник польського МЗС.

"Існує велике загальне занепокоєння щодо ситуації з безпекою в Європі і, насамперед, ситуації в Україні", - заявила речник МЗС Німеччини Катрін Дешауер.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга також був запрошений, але натомість подорожуватиме між Україною та Сполученими Штатами.

Зустріч відбудеться одразу після того, як президент США Джо Байден дав Україні дозвіл використовувати поставлені США ракети великої дальності для ураження цілей на території росії.

США дозволили Україні використати далекобійні ракети проти рф - NYT17 лист. 2024, 18:16 • 44314 переглядiв

Цей крок, що зазнав різкої критики з боку росії, є серйозним зрушенням у зовнішній політиці і, як зауважується, може спонукати європейських союзників Вашингтона наслідувати його приклад.

Але Трамп, який був набагато скептичніший щодо допомоги США Україні, цілком може змінити це, коли повернеться в офіс у січні.

Польща, затятий прихильник України, вітала цей крок, а Сікорський назвав його відповіддю "мовою, яку розуміє володимир путін" на повідомлення про розгортання росією тисяч північнокорейських солдатів для надання допомоги її військовим зусиллям.

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер відмовився говорити, чи схвалить його країна використання своїх ракет.

Франція також зберегла розсудливість. Міністр закордонних справ країни Жан-Ноель Барро у понеділок повторив, що перспектива використання французьких ракет залишається "варіантом".

Німеччина знову відмовилася постачати свою далекобійну ракетну систему Taurus, яку Україна давно просила, заявивши, що натомість поставить Києву 4000 безпілотників зі штучним інтелектом.

Канцлер ФРН Олаф Шольц підтримав це рішення, попри тиск, що відновився, як зазначає видання, вказавши на побоювання ескалації між росією і Заходом і попередивши, що Берлін може бути безпосередньо втягнутий у конфлікт.

Сікорський: найважливіші переговори про війну в Україні відбудуться у Варшаві16 лист. 2024, 10:00 • 35649 переглядiв