Визначено 72 профтехи, де навчатимуть професій необхідних для відновлення України - МОН
Київ • УНН
Визначено перші 72 професійно-технічні навчальні заклади, які отримають 500 мільйонів гривень державних коштів на модернізацію своїх майстерень, серед яких найбільш затребуваними напрямками є сільське господарство, громадське харчування, промисловість та машинобудування, будівництво та автомобільний транспорт.
В Україні визначили перші 72 профтехи, які отримають 500 мільйонів гривень державних коштів на оновлення майстерень. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України, пише УНН.
Деталі
Зазначається, що трансформація закладів відбувається в межах проєкту #100 майстерень. Уже наприкінці весни вони розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі.
Найпопулярніші напрями, за якими будуть створені майстерні в 72 профтехах:
- сільське господарство — 14 майстерень;
- громадське харчування — 10 майстерень;
- промисловість та машинобудування — 7 майстерень;
- будівництво та автомобільний транспорт — 6 майстерень.
Майстерні будуть також створені за такими профілями, як зварювання, металообробка, деревообробка тощо.
Мета проєкту — створити умови для підготовки фахівців, яких сьогодні критично бракує на ринку праці. Водночас дати поштовх для розвитку профтехосвіти загалом. Під час відбору закладів-переможців ретельно оцінювали заявки. Кожен заклад мав спрогнозувати, який вплив на економічне зростання регіону та ринок праці матиме нова майстерня. Зрештою найбільше майстерень буде створено за напрямами сільського господарства та громадського харчування. Це ті сфери, де ми потребуємо фахівців уже тут і зараз. Крім цього, у пріоритеті машинобудування, будівництво та автомобільний транспорт
Також цьогоріч буде створено дві майстерні за профілем оператор дистанційно керованих апаратів, тобто оператор цивільних дронів. Професію планують ліцензувати у 2024 році.
За цим напрямом майстерні оновлять в Тернопільському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою і Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки.
З переліком переможців, які отримають кошти на оновлення майстерень можна ознайомитись за посиланням.
Доповнення
Гайдлайни щодо вигляду майбутніх майстерень розробить МОН спільно з урбан-бюро "BigCityLab". Це дасть змогу зробити приміщення інноваційними, технологічними та зручними для навчання.
Також спільно з дизайн-бюро "Spiilkа" МОН оновить дизайн сайтів профтехів.
Усі учасники розробили дизайн-проєкти майбутніх майстерень, прораховували детальний кошторис, пояснили, для чого їм потрібна та чи інша техніка. Важливо, що до створення більшості заявок долучилася місцева влада і бізнес. Ми прагнемо, щоб саме така взаємодія, такий постійний діалог бізнесу, закладів та місцевих чиновників відбувався завжди
Нагадаємо
Більше третини українських професійно-технічних навчальних закладів подали заявки на участь у державній програмі з ремонту навчальних приміщень та оновлення обладнання.