В міністерстві розвитку громад пояснили, коли буде відкрито повітряний простір

В міністерстві розвитку громад пояснили, коли буде відкрито повітряний простір

Київ  •  УНН

 • 17716 перегляди

Read in English

Україна готується до відновлення авіасполучення та зберігає авіаційну інфраструктуру. Повітряний простір відкриють швидко, як тільки безпекова ситуація це дозволить.

Україна працює для того, щоб підтримувати авіацію в робочому стані. Коли в країні безпекова ситуація дозволить, буде відкрито досить швидко повітряний простір й буде можливо здійснювати комерційні рейси. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач в ефірі телемарафону, передає УНН.

Деркача попросили прокоментувати, чи розмови про відновлення авіасполучення – це спекуляція.

Питання авіації важливе для України, тому в першу чергу, що держава зараз робить – це зберігає авіаційну інфраструктуру. Це питання стосується, як аеропортів, так й аеронавігації. Для того, щоб ми як країна були готові, коли безпека дозволить відкрити повітряний простір

- сказав Деркач.

Деркач зазначив, що важливий аспект – це збереження людей, які працюють в авіації.

 "Дуже важливо зберегти людей, тому що люди, які працюють в авіації, це люди які сертифіковані за міжнародними стандартами. Вони навчалися дуже довготривалий період часу, а потім сертифікувалися. Якщо вони всі змінять свій напрямок роботи, то нам буде дуже важко потім набрати людей, їх швидко навчити та сертифікувати. Це пройдуть роки. Ми не можемо до цього стану дотягнути ситуацію з авіацією. Тому ми так само працюємо для того, щоб підтримувати авіацію в робочому стані й коли в нас безпекова ситуація дозволить ми відкриємо досить швидко повітряний простір й зможемо вже здійснювати комерційні рейси", - розповів  Деркач.

Плани на відновлення польотів в Україну: які компанії висловлювали зацікавленість2 груд. 2024, 17:37 • 190840 переглядiв

Контекст

Заступник міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко повідомляв в кінці листопада, що наразі всі державні органи опрацьовують можливість часткового відкриття повітряного простору України, але через дуже високий рівень загроз – це залишається малоймовірним в короткостроковій  перспективі.

В кінці жовтня Україна презентувала дорожню карту щодо відкриття повітряного простору в умовах воєнного стану, презентувавши покроковий план та потреби для часткового відкриття авіапростору.

7 листопада старший партнер компанії страхового брокера Marsh McLennan Кріспін Еллісон на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ) заявляв, що є 5-6 авіаліній, які б хотіли почати літати в українському авіапросторі з січня 2025 року. Аеропорт "Бориспіль" - це початкова ідея. Але все буде залежати від захисту повітря.