Плани на відновлення польотів в Україну: які компанії висловлювали зацікавленість

Плани на відновлення польотів в Україну: які компанії висловлювали зацікавленість

Київ  •  УНН

 • 55734 перегляди

Read in English

Кілька міжнародних авіакомпаній висловили готовність відновити рейси в Україну за умови покращення безпеки. УНН зібрав заяви тих, хто вже розглядає можливості польотів при належних гарантіях безпеки.

Декілька авіакомпаній висловлювали зацікавленість у відновленні рейсів до України, якщо безпека та умови страхування покращаться. Старший партнер компанії страхового брокера Marsh McLennan Кріспін Еллісон раніше заявляв, що є 5-6 авіаліній, які б хотіли почати літати з січня 2025 року. Водночас він додав, що це буде залежати від того, як будуть розставлені системи ППО тощо. УНН розповідає, які компанії вже заявляли про готовність відновлення польотів

AirBaltic

Латвійська авіакомпанія AirBaltic планує перенести ресурси з інших напрямків в Україну, коли це стане безпечно. Генеральний директор AirBaltic Мартін Гаусс зазначив, що компанія готова здійснювати нічні рейси, якщо умови безпеки дозволяють, і навіть готова літати без пасажирів для тестування ситуації. Відновлення польотів в Україну стане важливим кроком для компанії, оскільки це дозволить також здійснювати більш прямі маршрути на південь до таких напрямків, як Дубай і Греція.

Крім того, авіакомпанія Ryanair пообіцяла розмістити 30 літаків в Україні після закінчення війни, щоб допомогти відновити авіаційну індустрію країни.

SkyUp Airlines

В компанії відреагували на заяву фахівця з управління ризиками, який зазначив, що авіасполучення можуть відновити до лютого 2025 року. У пресслужбі компанії підкреслили, що для запуску польотів необхідно забезпечити гарантії безпеки, страхування та чітке розуміння того, хто нестиме відповідальність.

"Безпека — безумовний пріоритет. Тому поки не буде безпечного неба, польотів не буде", - зазначили в пресслужбі.

Ryanair

Виконавчий директор Ryanair Майкл О'Лірі ще у 2023 році говорив, що ірландський лоукостер Ryanair розглядав можливість відновлення невеликої кількості рейсів в Україну, якщо будуть досягнуті домовленості про часткове відкриття повітряного простору.

"Ми працюємо в Ізраїлі та за його межами. Летимо в аеропорт Тель-Авів. Час від часу із Західного берега лунають вибухи, а ХАМАС запускає ракети. Отже, все можливо. Але потрібно переконати європейські органи безпеки, що виконання польотів буде безпечним", - говорив у 2023 році О’Лірі.

Supernova Airlines

Авіакомпанії Supernova Airlines, дочірній компанії групи NOVA (власник "Нова пошта"), надано дозвіл на виконання регулярних міжнародних рейсів з Києва та Львова з 1 листопада. Відповідна інформація була направлена до Міністерства закордонних справ України для оформлення призначень.

Нині заяви від авіакомпаній щодо відновлення рейсів не озвучувалися в публічному просторі.

Обмеження щодо відкриття авіапростору

Заступник міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко зазначив, що хоча державні органи розглядають можливість часткового відкриття повітряного простору України, це наразі малоймовірно в короткостроковій перспективі. Особливу увагу приділяють можливому відновленню роботи аеропортів в Борисполі та Львові, які є ключовими для пасажирських перевезень. Ткаченко також підкреслив, що порівняння ситуації України з Ізраїлем, де ефективно працює система ППО, не зовсім коректне, оскільки в Україні ще не досягнуто необхідного рівня оборони. Тому, на його думку, говорити про часткове відкриття авіапростору наразі зарано.

Раніше

У Міністерстві розвитку громад та територій розповіли, що Україна презентувала дорожню карту щодо відкриття повітряного простору в умовах воєнного стану, презентувавши покроковий план та потреби для часткового відкриття авіапростору.