У Трампа немає особистої ненависті до Зеленського: експерт оцінив, чи зможуть вони знайти точки дотику

У Трампа немає особистої ненависті до Зеленського: експерт оцінив, чи зможуть вони знайти точки дотику

Київ  •  УНН

 • 132363 перегляди

Read in English

Голова Інституту американістики оцінив шанси порозуміння між Зеленським і Трампом як високі. За його словами, відсутність особистої ворожнечі може допомогти уникнути територіальних поступок.

У президента Володимира Зеленського достатньо високі шанси знайти спільні точки дотику з Дональдом Трампом для того, щоб останній  відмовився від можливої ідеї з територіальними поступками з боку України. Таку думку висловив журналісту УНН голова Інституту американістики Владислав Фарапонов. 

З одного боку це виклик, але з іншого -  це можливість змінити певну динаміку. Є можливість завершити війну за каденції Трампа в принципі, питання - на яких умовах. Я хочу думати і сподіваюсь, що завдяки адекватній та продуманій роботі з української сторони у нас можуть бути позитивні результати у роботі з адміністрацією Трампа. Позитивні - це я маю на увазі завершення війни на прийнятних для України умовах

- сказав Фарапонов. 

На запитання, які шанси у Зеленського знайти спільні точки додику з Трампом для того, щоб той відмовився від можливої ідеї з територіальними поступками з боку України, Фарапонов відповів: "Я думаю, що шанси достатньо високі. Все ж таки у Трампа немає особистої ненависті до Зеленського. Вони можуть знайти спільні точки дотику". 

Експерт також прокоментував, чи можна очікувати від Джо Байдена сильних рішень щодо України поки він ще при владі.

На запитання, чи можна буде очікувати від Байдена, наприклад надання дозволу на удари американською зброєю вглиб рф, Фарапонов відповів: "Думаю, що можна на це розраховувати, але з іншого боку я думаю, що республіканці в Конгресі можуть ставити це під сумнів". 

Експерт зазначив, що надання дозволу бити по обєктам на території росії може лягти в протиріччя з ідеєю Трампа про завершення війни.

Якщо це буде непублічне рішення, рішення погоджене неформально з теперішнім складом Сенату та Палатою представників, то так. Але, якщо ні, то це може потенційно лягти в протиріччя з ідеєю Трампа про завершення війни. Йому ж треба, як він вважає, домовлятися з обома сторонами - Зеленським та путіним

- сказав Фарапонов. 

Фарапонов назвав нереалістичною ідеєю тиснути на Байдена щодо запрошення України в НАТО.

Цього точно не буде. На такі серйозні рішення потрібен мандат довіри, як з боку громадян, так і з боку однопартійців та опонентів у обох палатах Конгресу

- сказав Фарапонов.

Додамо

Інавгурація президента США запланована на 20 січня 2025 року. 

Image

Зеленський привітав Трампа з перемогою і згадав про його підхід до миру6 лист. 2024, 08:24 • 24566 переглядiв

Контекст 

BBC повідомляло, що за  останніми прогнозами, у Дональда Трампа 279, а у Камали Гарріс - 223 голосів вибірників з 270 необхідних для перемоги на президентських виборах у США. 

Дональд Трамп заявив під час виступу перед прихильниками у Флориді, де оголосив про перемогу, що "збирається зупинити війни".

26 жовтня кандидат від Республіканської партії у віце-президенти США Джеймс Девід Венс, коментуючи війну в Україні, висловився про "поступки територіями". Він заявив, що лідерство Дональда Трампа сприятиме "мирному"  врегулюванню.

28 жовтня The Financial TimesThe Financial Times повідомляло, що у разі перемоги на виборах президента США Дональд Трамп може вдатись  до "переосмислення" мінських угод, щоб спробувати "заморозити" війну в Україні. 

31 жовтня президент Володимир Зеленський, коментуючи ситуацію, якщо Дональд Трамп у разі перемоги на виборах в США захоче просто змусити Україну віддати все, щоб таким чином домовитися з росією, заявив, що не думає, що на сьогодні це можливо. 

Сибіга назвав конструктивним діалог між Зеленським і Трампом: переконаний у спільній роботі для наближення миру6 лист. 2024, 14:31 • 24241 перегляд