У росії працюють над створенням роїв "шахедів", які б виснажували українську ППО - The Guardian
Київ • УНН
За даними джерел видання, росія працює над впровадженням ШІ для координації роїв безпілотників, щоб мати можливість перевантаження української ППО. Для протидії в Україні розробляють FPV-дрони, здатні збивати "шахеди".
російські військові активно модифікують дрони Shahed-136, які в рф називають "герань-2", і працюють над впровадженням штучного інтелекту. Вони очікують, "рої дронів" зможуть координувати атаки, але поки що неясно, наскільки ефективною буде така технологія. Про це військові джерела розповіли The Guardian, пише УНН.
Деталі
Видання пише, що рф налагодила виробництво "шахедів" на двох заводах у Татарстані, за 800 км від українського кордону, та вносить технологічні зміни. Зокрема, нещодавно було виявлено модифікацію дрона із термобаричною боєголовкою, здатною створювати вогняну хмару з температурою до 2000°C.
За словами українських військових джерел, також ведуться роботи з впровадження штучного інтелекту для створення "роїв дронів", за допомогою яких "шахеди" спілкуватимуться і координуватимуть атаки таким чином, щоб пригнічувати протиповітряну оборону. Однак незрозуміло, наскільки ефективною може бути ця технологія
Також видання пише, що українські сили оборони адаптуються до нових загроз. Для боротьби з Shahed-136 розробляються дешеві FPV-дронів, вартістю до 1000 доларів, з видом від першої особи. Однак зазначається, що турбулентність, яку створюють "шахеди" під час польоту, ускладнює управління меншими FPV-дронами.
ЗСУ також використовують мобільні зенітні установки для знищення Shahed-136, оскільки їх легше збивати, ніж ракети. Однак велика кількість атак, включно з масованими ударами по енергетичній інфраструктурі, спричиняє виснаження української ППО, додали в The Guardian.
Уперше в Сумах: місто атакували "шахеди" зі шрапнеллю 22 лист. 2024, 08:27 • 16430 переглядiв
Нагадаємо
За останній місяць рф здійснила одну з наймасштабніших атак — 120 ракет і 90 дронів одночасно. Внаслідок цього були пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури, а в окремих регіонах введено обмеження електропостачання.