Хімічний аналіз підтвердив, що росія використовує шахеди з термобаричною бойовою частиною - КНДІСЕ

Хімічний аналіз підтвердив, що росія використовує шахеди з термобаричною бойовою частиною - КНДІСЕ

Київ  •  УНН

 • 114646 перегляди

Read in English

КНДІСЕ підтвердив використання росією безпілотників "шахед-136" з термобаричною бойовою частиною. Експерти виявили три модифікації дронів та щонайменше чотири різні типи бойових частин.

Хімічний аналіз, який проводили експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз підтвердив випадки використання росіянами шахедів з термобаричною бойовою частиною. Про це УНН розповіли у КНДІСЕ.

"Експертами КНДІСЕ було проведено дослідження залишків з уламків безпілотників за допомогою спеціального електронного мікроскопу, з метою виявлення слідів елементів термобаричних вибухових речовин. Крім того, проводився аналіз проб речовин з уламків БПЛА  методом рідинної хроматографії для виявлення органічних вибухових речовин. За результатами досліджень встановлено наявність хімічних елементів (металів), які є складовими термобаричних боєприпасів", – повідомили науковці.

                                                                                             Відео надане КНДІСЕ

Експерти КНДІСЕ зазначили, що виявили факти встановлення термобаричних бойових частин у безпілотних літальних апаратах з маркуванням "Герань 2" ("Shahed 136"), які росія використовує проти України. Відповідний засіб ураження, за їхніми словами, не новий, однак випадки досліджень застосування саме термобаричних бойових частин наразі поодинокі.

Фахівці розповіли, що від початку використання ударних безпілотників, експертами встановлювались три їх модифікації: з маркуванням "М" − іранського виробництва, з маркуванням "Ы" − ірансько-російського виробництва (іранські машинокомплекти постачаються, збираються та доукомплектовуються росіянами), з маркуванням "К" − російського виробництва. Безпілотники оснащуються не менше ніж чотирма різними типами бойових частин, кожна з яких має індивідуальні маркування, особливості конструкції, способу застосування та наслідків ураження.

Застосування термобаричних бойових частин підтверджено оглядами місць подій, ідентифікацією частин та уламків зброї, аналізом залишків вибухових речовин. На місцях вибухів не було типових ознак ураження, що вказують на використання осколково-фугасних боєприпасів. Натомість, виявлені ознаки використання термобаричних боєприпасів: пошкодження будівельних конструкцій від дії високої температури і тиску, відсутність характерних осколків та уламків корпусів бойових частин

- розповіли фахівці КНДІСЕ.

У КНДІСЕ нагадали, що термобарична зброя також була використана під час російського теракту в колонії в Оленівці в ніч проти 29 липня 2022 року, де утримувалися українські військовополонені. Експерти додали, що вивчення та деталізація фактів використання такої зброї дозволить глибше розуміти характер та особливості її застосування, напрацювати методики її дослідження.

Нагадаємо

Раніше у КНДІСЕ повідомили, що під час атак по території України, які відбулися 26-29 жовтня, росіяни застосували ударні безпілотники із термобаричною бойовою частиною.