НАБУ і САП не змогли: Апеляційна палата ВАКС вкотре відмовила у взятті Крючкова під варту
Київ • УНН
Апеляційна палата ВАКС відхилила клопотання САП про арешт екснардепа Дмитра Крючкова. За 10 років розслідування справи НАБУ та САП витратили понад 326 млн грн з бюджету.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду вчергове відмовила Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі в арешті екснардепа Дмитра Крючкова, скасувавши відповідне рішення першої інстанції. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу суду.
Варто зазначити, що це безпрецедентний випадок в історії антикорупційного суду, коли судові інстанції послідовно визнають незаконними та невмотивованими намагання НАБУ та САП арештувати обвинувачуваного.
Кримінальне провадження проти Дмитра Крючкова стало першим в історії НАБУ – №520150000000000001. Ця справа тягнеться вже майже 10 років і весь цей час він живе з обмеженнями, які вже негативно вплинули на його спосіб життя та приватний бізнес.
Показовим є той факт, що саме з мотивів цієї справи Конституційний суд України вже визнав перевищенням директором та детективами НАБУ своїх повноважень під час здійснення досудового розслідування по відношенню до екснардепа Крючкова. Зокрема, КСУ зазначив, що НАБУ не має права через суд анульовувати незаконні угоди, укладені державними компаніями.
Більше того, за свідченнями експертів і свідків у справі, детективи НАБУ використовували фальшиві документи, що прямо вказує на штучне створення "доказів". Зазначимо, що це не перший випадок, коли антикорупціонери "малюють експертизи" у своїх справах.
Над справою Крючкова працюють 12 детективів НАБУ та 5 прокурорів САП. Згідно з даними НАЗК, за 10 років вони сукупно отримали заробітну плату в розмірі понад 326 мільйонів гривень з державного бюджету. Проте, чи доцільними є такі величезні витрати, якщо держава від них не отримала взагалі нічого?
Хіба те, що за клопотанням самого Дмитра Крючкова, на потреби ЗСУ було перераховано понад 7 мільйонів гривень застави. Разом з тим, варто зазначити, що прокурор САП заперечував проти задоволення клопотання щодо передачі цих коштів, які п’ять років знаходилися у НАБУ. Чому? Питання лишається відкритим.
Ситуація навколо справи Крючкова – це не просто провал одного розслідування, а демонстрація системної проблеми в роботі НАБУ та САП. За майже 10 років на фейкову "боротьбу з корупцією" антикорупціонери витратили щонайменше третину мільярда гривень.