
Миротворча місія Франції та Британії в Україну: все менше впевненості
Київ • УНН
Дипломати все більш скептично оцінюють відправку миротворчої місії в Україну. Європейські країни зіткнулися з політичними та логістичними обмеженнями, зважаючи на позицію США.
Заяви чиновників стосовно формування миротворчої місії Заходу звучать дедалі більш скептично. Плани залишаються відкритими, підготовка триває, але з'являються коментарі, в яких сторони підраховують свої сили висловлюючи невпевненість.
Передає УНН із посиланням на Reuters.
Європейські зусилля зі створення механізмів безпеки для України зміщуються від відправки військ до інших альтернатив.
Європейські сили стикаються з політичними і логістичними обмеженнями. Також у країнах Європи дивляться на перспективу протидії росії і Сполученим Штатам, зважаючи на імовірні плани останніх.
Лондон і Париж протягом тижнів працювали над планом відправки тисяч військових в Україну для допомоги в забезпеченні майбутнього припинення вогню.
Reuters посилається на свої дипломатичні джерела, в коментарях виданню чиновники визнають, що відправка військових миротворчих сил не є найвірогіднішим результатом.
Коментарі дипломатів
Вони відступають від наземних військ і намагаються змінити те, що вони робили, на щось, що могло б бути більш розумним
Інший неназваний дипломат зауважив Reuters:
Коли Україна була в кращому становищі, ідея введення військ була привабливою. Але зараз, з огляду на ситуацію на місцях і адміністрацію США, це не дуже сексуально
Високопоставлений європейський чиновник із питань оборони сказав, що хоча фокус ідеї відходить від "європейських чобіт на місцях", але:
Це не означає, що окремі країни не матимуть солдатів, розгорнутих в Україні для навчання та іншої підтримки
Позиція США
Президент Дональд Трамп, який різко змінив політику США в бік прийняття російського наративу відносно війни рф проти України, спочатку схвально відгукнувся про миротворчі пропозиції Великої Британії та Франції.
росія не готова до беззастережного припинення вогню - ОП26.03.25, 15:50 • 23731 перегляд
Проте останнім часом американські офіційні особи висловлюються більш скептично. Минулого тижня в інтерв'ю подкастеру Такеру Карлсону посол Трампа Стів Віткофф висміяв європейські пропозиції як "позу і пози".
Що планується у найближче майбутнє
Офіційні особи сказали, що обговорення під час зустрічі в Парижі цього тижня буде зосереджено на низці питань.
Ключові з них:
- як посилити Україну у військовій сфері для стримування майбутніх атак;
- як контролювати обмежене припинення вогню над морськими цілями та енергетичною інфраструктурою.
Гарантії безпеки — це свого роду міжконтинентальний сніданок "шведський стіл", у якому ви маєте 1000 додаткових страв
"Зрештою, все залежатиме від ступеня щирості припинення вогню", додав він.
І я не налаштований оптимістично
Офіційний представник президента Франції сказав, що в ході переговорів зі Сполученими Штатами офіційні особи виявили зацікавленість у вагомому європейському внеску після встановлення постійного припинення вогню.
Довідка
Франція, яка тісно співпрацює з Великою Британією над розробкою варіантів, у четвер прийматиме 30 лідерів і делегацій з близько 30 країн світу, які стали частиною "коаліції охочих", щоб спробувати втілити в життя деякі ідеї.
Нагадаємо
Україна підтвердила готовність до 30-денного припинення вогню, запропонованого США. Штати підтримали позицію Києва та висловили готовність бути посередником для досягнення тривалого миру.
За посередництва США та Саудівської Аравії, укладено угоду про припинення вогню. росія отримає значно більше вигоди, ніж Україна, пише The Times.