Лідер Гренландії різко відреагував на заяву Трампа про контроль над островом

Лідер Гренландії різко відреагував на заяву Трампа про контроль над островом

Київ  •  УНН

 • 15774 перегляди

Read in English

Дональд Трамп заявив про необхідність контролю над Гренландією для національної безпеки США. Данія та влада Гренландії категорично відкинули можливість продажу острова.

Обраний президент США Дональд Трамп заявив про необхідність контролю над Гренландією. Прем’єр-міністр Муте Егеде у відповідь сказав, що Гренландія не буде продаватися. Про це пише Reuters, передає УНН

Деталі

Після того, як Трамп висловив думку, що контроль над островом є важливим для національної безпеки США, Егеде заперечив будь-які спроби змінити статус території, наголосивши, що "Гренландія — наша, ми не продаємося і ніколи не будемо продаватися".

Трамп, коментуючи можливість контролю над Гренландією, зазначив, що це має важливе значення для США, зокрема для національної безпеки та глобальної стабільності.

Водночас, уряд Данії та лідери Гренландії відкинули будь-які подібні пропозиції, наголошуючи на тому, що територіальний суверенітет Гренландії не підлягає обговоренню.

Під час свого попереднього президентства Трамп уже висловлював бажання придбати Гренландію, але це було категорично відхилено урядом Данії та місцевою владою острова. У відповідь Данія та Гренландія заявили, що подібні пропозиції є абсурдними.

Гренландія, яка залишається частиною Данії з часів колоніального періоду, є стратегічно важливою для США через свою розташовану авіабазу, яка є ключовою для системи раннього попередження про балістичні ракети. Острів також має значні природні ресурси, але його економіка переважно залежить від щорічних субсидій Данії та рибальства.

Незважаючи на це, Гренландія з 2009 року має право проголосити незалежність від Данії, але наразі утримується від цього кроку.

Зазначимо

США неодноразово з 1867 року розглядали можливість придбання Гренландії — найбільшого острова світу, що не є континентом.

Гренландія є частиною Північної Америки, але має тісні зв’язки з Європою та отримує фінансування від ЄС як заморська територія Данії.

Цей острів має вихід до Арктики, де тривають геополітичні перегони за ресурси, що вже відчувають наслідки зміни клімату.

Останнім часом росія намагається заявити права на території в економічній зоні Гренландії.

Природні ресурси острова включають золото, срібло, мідь та уран, а також значний потенціал нафти в його водах.

Раніше

Трамп погрожує повернути контроль над Панамським каналом: президент Хосе Рауль Муліно відповів.