Трамп погрожує повернути контроль над Панамським каналом: президент Хосе Рауль Муліно відповів

Трамп погрожує повернути контроль над Панамським каналом: президент Хосе Рауль Муліно відповів

Київ  •  УНН

 • 9746 перегляди

Read in English

Дональд Трамп погрожує вимагати повернення контролю над Панамським каналом, якщо Панама не знизить транзитні збори. Президент Панами Муліно заявив, що суверенітет каналу не підлягає обговоренню.

Президент США Дональд Трамп в суботу розкритикував ситуацію, що склалася на Панамському каналі, заявивши, що влада каналу "обманює" американський флот. Президент Панами зробив заяву щодо "кожного квадратного метру" території країни.

Передає УНН із посиланням на FT.

Дональд Трамп, обраний президент США, заявив у неділю (22.12), що вимагатиме повернення Панамського каналу "повністю, швидко і без питань", якщо центральноамериканська країна не знизить тарифи на транзитні збори.

Президент Панами Хосе Рауль Муліно завдав удару у відповідь.

Я хочу чітко заявити, що кожен квадратний метр Панамського каналу і прилеглої до нього території належить ПАНАМІ і буде належати їй і надалі. Суверенітет і незалежність нашої країни не підлягають обговоренню

- заявив Муліно в недільній заяві.

Контекст

У суботній публікації в соціальних мережах Трамп заявив, що "ми будемо вимагати, щоб Панамський канал був повернутий нам", якщо "принципи, як моральні, так і правові, великодушного жесту [США] віддачі не будуть дотримані". Трамп додав, що контроль каналу було "безглуздо" передано Панамі 25 років тому:

Нас обдурюють у Панамському каналі, як нас обдурюють скрізь. Збори, які стягує Панама, смішні і дуже несправедливі. 

Довідка

США, які завершили будівництво каналу 110 років тому, передали повний контроль Панамі в 1999 році, під час президентства Білла Клінтона, після договору, укладеного в 1977 році тодішнім президентом Джиммі Картером.

У Панамському каналі переважає рух США. За даними Управління Панамського каналу, майже 75% його вантажів відправляється до або з США. Водний шлях з’єднує Атлантичний і Тихий океани, дозволяючи кораблям уникати тривалого плавання навколо Південної Америки.

Щороку через канал проходить близько $270 млрд світових вантажів, хоча влада намагається переконати деякі судноплавні компанії повернутися на маршрут після того, як посуха зменшила кількість кораблів, які могли б користуватися водним шляхом.

У 2017 році Панама розірвала дипломатичні відносини з Тайванем і встановила відносини з Китаєм. Китайські інвестиції в інфраструктуру та торговельні зони зробили Пекін важливим економічним партнером Панами, оскільки компанія з Гонконгу керує двома портами на кінцях каналу.

Китай є другим за величиною клієнтом Панамського каналу. Китайська компанія, що базується в Гонконгу, контролює два з п’яти портів поблизу каналу.

Китай розкритикував військову допомогу США Тайваню на 571 млн доларів22 груд. 2024, 05:37 • 21590 переглядiв

У своєму пості Трамп також припустив, що Панамський канал ризикує потрапити "в чужі руки", натякаючи на можливість Китаю втручатися в його управління. 

Нагадаємо

Обраний президент США Дональд Трамп заявив на минулому тижні, що ЄС може зіткнутися з митами, якщо блок не скоротить свій дефіцит зі США, що зростає, здійснюючи великі угоди щодо нафти і газу з найбільшою економікою світу

"Він не стане президентом": Трамп висловився про зростання політичного впливу Ілона Маска23 груд. 2024, 08:33 • 8970 переглядiв