Трамп погрожує ЄС митами, якщо не збільшать закупівлі нафти і газу США
Київ • УНН
Дональд Трамп заявив про можливе введення мит на європейські товари, якщо ЄС не збільшить закупівлі американських енергоносіїв. ЄС вже є найбільшим покупцем нафти і газу США після відмови від російських ресурсів.
Обраний президент США Дональд Трамп заявив у п'ятницю, що ЄС може зіткнутися з митами, якщо блок не скоротить свій дефіцит зі США, що зростає, здійснюючи великі угоди щодо нафти і газу з найбільшою економікою світу, пише УНН з посиланням на Reuters.
Деталі
ЄС уже купує левову частку експортованих США нафти і газу, згідно з даними уряду США, і наразі жодних додаткових обсягів не буде, якщо тільки США не збільшать видобуток або обсяги не будуть перенаправлені з Азії – ще одного великого споживача енергії США, пише видання.
"Я сказав Європейському Союзу, що вони повинні компенсувати свій величезний дефіцит зі Сполученими Штатами шляхом великомасштабної закупівлі нашої нафти і газу", - сказав Трамп у дописі на Truth Social.
"А якщо ні, то МИТА повністю!!!" - написав Трамп.
Європейська комісія не була доступна для коментарів.
Трамп пообіцяв запровадити мита на більшу частину, якщо не на весь імпорт, і заявив, що Європа заплатить високу ціну за великий профіцит у торгівлі зі США протягом десятиліть.
Трамп, який вступає на посаду 20 січня, уже пообіцяв запровадити високі мита для трьох найбільших торгових партнерів США - Канади, Мексики та Китаю.
Більшість європейських нафтопереробних та газових компаній є приватними, і уряди не мають права голосу у питанні про те, звідки надходять закупівлі, якщо влада не запровадить санкції чи мита, власники зазвичай купують свої ресурси, виходячи з ціни та ефективності.
ЄС різко збільшив закупівлі американської нафти та газу після рішення блоку запровадити санкції та скоротити залежність від російських енергоносіїв після вторгнення москви в Україну у 2022 році.
За останні роки США стали найбільшим виробником нафти з обсягом видобутку понад 20 мільйонів барелів на день рідких нафтопродуктів або п'ятою частиною світового попиту.
Експорт сирої нафти з США до Європи сягає понад 2 мільйонів барелів на день, що становить більше ніж половину від загального обсягу експорту США, а решта йде до Азії. Нідерланди, Іспанія, Франція, Німеччина, Італія, Данія та Швеція є найбільшими імпортерами, відповідно до даних уряду США.
Сполучені Штати також є найбільшим у світі виробником та споживачем газу з обсягом виробництва понад 103 мільярди кубічних футів (2,9 млрд куб. м) на день.
Уряд США прогнозує, що експорт скрапленого газу (СПГ) зі США становитиме в середньому 12 мільярдів кубічних футів (340 млн куб. м) у 2024 році.
У жовтні ЄС мав позитивне сальдо у торгівлі з рештою світу у 3,9 млрд євро, що нижче 8,4 млрд євро у жовтні 2023 року. Торгівля ЄС зі Сполученими Штатами, головним торговим партнером блоку, показала загальне позитивне сальдо в 20,3 мільярда євро в жовтні проти 16,8 мільярда 12 місяцями раніше.
В експорті ЄС домінує Німеччина, основними товарами якої є автомобілі, обладнання та хімікати.