До кордону Польщі підходить дедалі більше мігрантів із Білорусі: табір уже порожній
Київ • УНН
КИЇВ. 15 листопада. УНН. На білорусько-польському кордоні збирається дедалі більше мігрантів. Білоруські прикордонники приводять до переходу між країнами дедалі більше людей. Про це повідомляє Міністерство національної оборони Польщі, пише УНН.
Цитата:
“Табір, у якому досі перебували мігранти, вже порожній. Люди, що знаходилися там, перемістилися до прикордонного переходу. Марш мігрантів пройшов під контролем білоруських служб”, — йдеться у повідомленні.
Obozowisko, w którym do tej pory znajdowali się migranci jest już puste. Osoby, które się tam znajdowały, przemieściły się na przejście graniczne. Marsz migrantów odbywał się pod kontrolą białoruskich służb pic.twitter.com/DtbIdzhGIv
— Ministerstwo Obrony Narodowej(@MON_GOV_PL) November 15, 2021Деталі
Повідомляється, що "послідовні групи мігрантів направляються білоруськими службами до прикордонного переходу в Кузниці".
Так, наголошується, що білоруські служби привозять до прикордонного переходу в Кузниці дедалі більше груп мігрантів.
Coraz większe grupy migrantów są ściągane pod przejście graniczne w Kuźnicy przez białoruskie służby. pic.twitter.com/njYkW0dSut
— Ministerstwo Obrony Narodowej(@MON_GOV_PL) November 15, 2021
Доповнення
Велика колона мігрантів підійшла до прикордонного переходу “Брузги” (з польського боку "Кузниця") на білорусько-польському кордоні, і там почалася тиснява.
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.
У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.