До 15 років за ґратами засудили агента рф, який наводив ракетні удари по Харкову
Київ • УНН
російський агент, який співпрацював з ФСБ і надавав розвіддані для завдання масованих ракетних ударів по Харкову з використанням ракетних установок, був засуджений українським судом до 15 років тюремного ув'язнення.
До 15 років за ґратами засудили чоловіка, який наводив російські ракетні удари по Харкову. Про це розповіли у Службі безпеки України, передає УНН.
Деталі
Слідчі з'ясували, що чоловік діяв у Харкові на початку повномасштабного вторгнення рф. Він регулярно обходив територію міста, де приховано фіксував місця базування та переміщення Сил оборони.
Отримані відомості агент месенджером передавав "зв’язковому" – спецпризначенцю загону швидкого реагування росгвардії "Рись", який співпрацював з фсб.
У СБУ пояснюють, що розвіддані потрібні були окупантам для здійснення масованих ударів по Харкову із використанням реактивних систем залпового вогню "Ураган" та "Смерч".
Під час обшуків у засудженого виявили мобільні телефони і комп’ютерну техніку із доказами злочинів, понад 400 набоїв до пістолетів та копію його російського паспорта, виданого у 2018 році.
На підставі зібраних слідчими СБУ доказів суд визнав зловмисника винним за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану) та ч. 1 ст. 263 (незаконне придбання та зберігання боєприпасів). Фігуранту призначено 15 років тюрми
Доповнення
Крім того встановлено особу "зв’язкового" окупантів – це зрадник Олександр Слісаренко, який ще у 2014 році приєднався до підконтрольної рф терористичної організації "лнр".
Згодом його призначили до спецзагону росгвардії, а після захоплення Куп’янська він був заступником очільника окупаційної адміністрації рф з "внутрішньої політики".
Нагадаємо
Служба безпеки затримала агента фсб, який готував нові ракетно-дронові удари рф по прифронтовому Запоріжжю. За даними контррозвідки, цього разу агресор особливо цікавився місцевими базами паливно-мастильних матеріалів.