З рахунку "Конкорду" списали, а людям не віддали - ФГВФО досі не розрахувався з сотнями фізосіб

З рахунку "Конкорду" списали, а людям не віддали - ФГВФО досі не розрахувався з сотнями фізосіб

Київ  •  УНН

 • 81368 перегляди

КИЇВ. 6 листопада. УНН. Багато фізичних осіб, які мали отримати власні кошти, що опинились заблокованими у банку «Конкорд» під час його ліквідації, досі не отримали їх, оскільки вони загрузли на транзитних рахунках через бездіяльність ліквідатора банку - Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, повідомляє УНН.

За чинними нормами, задоволення наступної черги кредиторів – клієнтів та вкладників банку, який перебуває у стані ліквідації, починається після повного задоволення вимог попередньої черги. Раніше Фонд повідомив про те, що вимоги третьої черги кредиторів, до якої входять фізичні особи, задоволені, і почалася робота з наступними чергами.

Однак, за інформацією агентства, близько двох сотень фізосіб, серед яких вкладники та деякі вже колишні співробітники «Конкорду», до цього часу не отримали кошти з транзитних рахунків. Проблема виникла через те, що ці клієнти робили розрахунки у період, коли вони ще могли використовувати платіжні засоби, і гроші вже були списані з їх особистих рахунків, але не вийшли за межі банку.

Зазначимо, що швидкість вирішення цього питання цілком залежить від Фонду, оскільки робота з транзитними рахунками у цьому випадку не регламентована нормативною базою – фактично, питання полягає у тому, аби «взяти й зробити».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФГВФО безглуздо використовує кошти "Конкорду" - цього разу банк втратив майже 2 млн грн

Додамо, що, за інформацією агентства, серед тих, хто досі не отримав виплати, є й ті, хто наразі боронить Україну від російської військової агресії.

Контекст

Правління Національного банку України ухвалило рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Акціонерного товариства «АКБ «КОНКОРД» з 1 серпня 2023 року. Виплати розпочалися 21 серпня. Загальна сума гарантованого відшкодування, яка була призначена до виплат вкладникам банку, становила 647 млн грн.

Задоволення вимог кредиторів третьої черги реєстру акцептованих вимог кредиторів банку, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду від 31 серпня, тривало з 11 вересня. Для четвертої групи була погоджена виплата обсягом 78 млн 74 тис. 125,60 грн, а для шостої — 85 тис. 792,56 грн відповідно. Виплати цим групам стартували з 28 вересня. А виплати сьомій черзі («інші вкладники та юридичні особи (бізнес) – клієнти банку, які не є пов’язаними з банком особами» - ред.) почалися з 9 жовтня. Загальна сума вимог цієї черги становить 564,2 млн грн.

Нагадаємо

З приводу швидкості отримання коштів вкладниками та клієнтами банку співвласниця «Конкорду» Олена Сосєдка зазначала, що високоліквідних активів банку вистачить, щоб вкладники банку та акціонери отримали власні кошти, а, власне, виплати можна провести за 2-3 тижні. Але процес ліквідації банку жорстко зарегульовано законодавчо.

Раніше повідомлялося про те, що благодійні фонди та організації, кошти яких застрягли у «Конкорді» через його ліквідацію, зіткнулися з проблемами у повсякденній діяльності. Після того, як інформація щодо проблеми діяльності благодійників, кошти яких опинилися заблокованими у «Конкорді», стала публічною, члени фінансового комітету ВР наголосили на готовності розглянути питання щодо черги виплати коштів благодійним організаціям під час ліквідації банків. Про таку готовність ексклюзивно УНН повідомили народний депутат, член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Ніколаєнко та його колега, народний депутат Ніна Южаніна.

На думку Ніни Южаніної, ситуація навколо банку «Конкорд» свідчить про те, що Нацбанк пішов на політичні кроки, а не на достеменне вивчення становища банку. Нардеп зазначила, що «Конкорд» - це банк, «щодо закриття якого хайпують деякі члени профільного комітету», але вони не цікавляться тим, «хто є клієнтами, і чим це може обернутися для порядних клієнтів і фізичних, і юридичних осіб». Своєю чергою Андрій Ніколаєнко висловив думку про те, що в історії з відкликанням ліцензії та ліквідацією «Конкорду» може бути політичний підтекст.