Велика Британія готується до кібервійни з росією - The Guardian
Київ • УНН
Національний центр кібербезпеки Британії фіксує зростання кібератак за останній рік. Європейські країни розробляють плани реагування на можливі атаки рф на критичну інфраструктуру.
У Великій Британії вважають, що окрім ядерної загрози та збройного конфлікту, серйозним ризиком для країни може бути кібервійна з росією, пише УНН з посиланням на The Guardian.
Деталі
Керівник Національного центру кібербезпеки Великої Британії Річард Хорн заявив, що серйозні ризики, з якими може зіткнутися його країна через росію та Китай, вкрай недооцінюють. Така заява була не безпідставною, адже Британський Національний центр кібербезпеки (NCSC) зафіксував значне збільшення кібератак за останні 12 місяців, пише видання.
Так, наприклад, минулого тижня британський міністр Пет Макфадден зазначив потенційні наслідки поширення вже активних кібероперацій росії на більш серйозні сфери.
"Кібервійна може бути дестабілізуючою та виснажливою. За допомогою кібератаки росія може вимкнути світло мільйонам людей", — говорить Пет Макфадден.
До того ж усі країни, які підпадають до майбутнього конфлікту почали закликати своїх громадян готуватися до відключень електроенергії. Наприклад, шведська брошура, перевидана цього місяця, містить посилання на те, як впоратися з перебоями в постачанні електроенергії, про це ж йдеться і в посібнику із "готовності до надзвичайних ситуацій" від уряду Норвегії. У повідомленні від уряду Фінляндії йдеться про кібератаки, що спричиняють "тривале відключення електроенергії", а Данія посилається на різні кризи, включно з цифрою атакою, яка спричиняє "втрату комунальних послуг".
Втім, за словами експертів, не слід сприймати російську кіберзагрозу серйозно, навіть якщо атака національної інфраструктури призведе до застосування положення про взаємну оборону НАТО, що може змусити москву вагатися.
Сіран Мартін, колишній керівник Національного центру кібербезпеки Великої Британії вважає, що кожна велика організація у країні повинна мати план щодо кібератаки, яка вражає ключову інфраструктуру.
"Кожна організація повинна мати план, як впоратися з втратою великої інфраструктурної мережі. Різниця між роботою на 50% протягом 24 годин після атаки та перебуванням в автономному режимі протягом двох тижнів величезна", – сказав він.
Ден Блек, керівник групи аналізу кібершпигунства в Mandiant, фірмі з кібербезпеки, що належить Google, сказав, що росія посилила свою кіберагресію проти Британії та інших членів НАТО, коли стало ясно, що війна в Україні стане виснажливою.
"Тоді всі по-справжньому почали бачити масштаби кіберконфлікту, що виповзає за межі України, у ширшу Європу та країни НАТО", – сказав він.
рф веде відкриту кібервійну з Варшавою - віцепрем'єр Польщі29 лист. 2024, 21:56 • 17598 переглядiв
Це доводить ситуація у вересні, коли західні спецслужби заявили, що підрозділ російської військової розвідувальної служби проводить кампанію "навмисної кіберактивності" проти уряду та організацій критичної інфраструктури по всьому світу.
Наразі, в країнах Європи громадянам радять використовувати більш надійні паролі в Інтернеті, а також перевіряти джерела інформації та їх достовірність, перш ніж з кимось ділитися.
Нагадаємо
Велика Британія оголосила про створення секретної лабораторії досліджень безпеки штучного інтелекту на Конференції НАТО. Лабораторія об'єднає експертів для оцінки впливу ШІ на безпеку країни та розробки інструментів кіберзахисту.