В Італії знайдено унікальні скам'янілості віком 280 мільйонів років

В Італії знайдено унікальні скам'янілості віком 280 мільйонів років

Київ  •  УНН

 • 104682 перегляди

Read in English

У парку Ороб'є Вальтеллінезі виявлено скам'янілу екосистему з відбитками земноводних, рептилій та рослин. Знахідка містить сліди п'яти різних видів тварин, що жили в пермському періоді.

На півночі Італії, недалеко від кордону зі Швейцарією, нещодавно було виявлено справжню екосистему, скам’янілу на плитах пісковика.

Пише УНН із посиланням на видання Repubblica.

Сліди земноводних і рептилій, а також рослини, насіння, відбитки шкіри і навіть краплі дощу – все це створює старовинну екосистему – відповідна викопна ділянка, була випадково виявлена у парку Ороб'є Вальтеллінезі в провінції Сондріо, туристкою Клаудією Стеффенсен із Ловеро. Далі знахідка була задокументована фотографом-натуралістом Еліо Делла Феррера. Її вивченням зайнялись палеонтологи та геологи з музеїв Мілана і Берліна.

Зі слів вчених, знахідка зберігає сліди життя 280 мільйонів років тому.

Як вказується, подальші дослідження відбувались з висоти 3 000 метрів під час вражаючої операції за підтримки гелікоптера. Отримані артефакти вперше продемонстровано у Музеї природознавства в Мілані.

Фахівці розпізнали сліди чотириногих (рептилій і амфібій) і безхребетних (комах, членистоногих). Йдеться про "сліди", які мали місце в Пермі, останньому періоді палеозойської ери.

Виявлено новий вид динозаврів, які мешкали на Піренейському півострові у крейдяному періоді 2 жовт. 2024, 13:56 • 106785 переглядiв

Зокрема на ділянці є скам'янілі сліди щонайменше п'яти різних видів тварин, - це дасть змогу згодом провести точні палеоекологічні реконструкції.

Сліди були залишені, коли ці пісковики і сланці ще були піском і брудом, просоченим водою, на берегах річок і озер, які періодично, залежно від сезону, пересихали. .. Літнє сонце, висушуючи ці поверхні, загартувало їх до такої міри, що повернення нової води не стерло сліди, а, навпаки, покрило їх новою глиною, утворивши захисний шар

- пояснює геолог Аузоніо Ронкі з Міланського музею природної історії.
Image

"Форма і розмір слідів вказують на чудову якість збереження і палеобіорізноманіття, ймовірно, навіть більшу, ніж в інших відкладеннях того ж геологічного віку в Оробицькому і Брешинському регіоні, додає Лоренцо Маркетті з Музею природничої історії Берліна.

Нагадаємо

Археологи знайшли давні поселення в Англії, які сягають 6000 років

Вчені вперше побачили за межами Сонячної системи одну з найбільших молекул на основі вуглецю30 жовт. 2024, 15:05 • 17959 переглядiв